صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

تهیه کننده «خشم و هیاهو»: تنها دو سالن سینما را به طور کامل در اختیار داریم!

سعید سعدی با اشاره به نمایش فیلم تنها در دو سالن سینما به صورت کامل گفت: همزمان با پایان تعطیلات رسمی کشور با ارشاد، حوزه هنری و سینما شهر صحبت هایی داشتم و ارشاد هم قول های مساعدی داده است.

سعید سعدی
 فیلم سینمایی «خشم و هیاهو» ساخته هومن سیدی به گفته بسیاری از کارشناسان یکی از پدیده‌های اکران به شمار می‌آمد اما این فیلم در اکران نوروزی نتوانست با فروش خوبی مواجه شود. فیلم به درستی روایت می‌شود و شیوه روایت آن متناسب با قصه و فضای اثر انتخاب شده است. سنجیدگی و همگونی قصه یکی از ویژگی‌های اثر است که متاسفانه در اکران نوروزی به آن توجه نشد. سعید سعدی در گفت و گو با خبرنگار سینمایی فارس درباره حضور فیلم به عنوان اکران نوروز در کنار فیلم‌های کمدی و اجتماعی گفت: شرایط اکران مقتضیات خاص خود را دارد به عقیده من به عنوان تهیه کننده این فیلم در زمان مناسبی اکران شده است اما متاسفانه سینماها همکاری لازم را با فیلم نداشتند.

وی ادامه داد: ما تنها 13 سالن سینما در تهران در اختیار داریم که تقریبا 5 سالن آن تک سانس فیلم را به نمایش می گذارندو تنها 2 سالن (مرکزی و پردیس کوروش) 5 یا 6 سانس فیلم به نمایش گذاشته می شود. این در شرایطی است که سانس هایی که به فیلم در برخی از این سالن ها اختصاص می یابد ساعت 10 صبح، 13 و 14 بوده است. زمانی که سینماها کمترین مراجعه کننده را به سالن سینما شاهد هستند. ما در اغلب سالن های نمایش فیلم سانس 20 و 22 که بهترین سانس برای فیلم محسوب می‌شود را نداریم با این اوصاف فیلم متاسفانه آنگونه که شایسته است نتوانسته به فروش دست یابد.

تهیه کننده فیلم «خشم و هیاهو» درپاسخ به این سوال که چرا فیلم را در این زمان (اکران نوروزی) در کنار فیلم های کمدی و اجتماعی اکران کردید گفت: درست است که همیشه اقبال مخاطبین به فیلم های کمدی به مراتب به فیلم های اجتماعی بیشتر است اما فیلم های اجتماعی که در کنار خشم و هیاهو اکران شدند به لحاظ دارا بودن سالن سینما به مراتب وضعیت بهتری نسبت به فیلم ما دارند. همین امر باعث می شود فیلم آنگونه که شایسته است دیده نشود.

وی درباره اقداماتی که تا کنون درباره عملکرد سالن های سینما درخصوص نمایش فیلم انجام داده است گفت: همزمان با پایان تعطیلات رسمی کشور با ارشاد، حوزه هنری و سینما شهر صحبت هایی داشتم و ارشاد هم قول هایی درباره مساعدت درخصوص افزایش سالن های فیلم و اکران درست فیلم در سالن های سینما داده است امیدواریم که محقق شود و فیلم به درستی دیده شود.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها