صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

پردیس سینمایی چهارباغ اصفهان افتتاح شد

پردیس سینمایی چهارباغ با حضور مسؤولان استان اصفهان، رئیس حوزه هنری، مشاور ارشد رئیس سازمان سینمایی وزارت ارشاد، تعدادی از هنرمندان و اصحاب سینمای کشور و مردم سینما دوست اصفهان افتتاح شد.

چهارباغ
افتتاح پردیس سینمایی چهارباغ  با اجرای موسیقی زنده سنتی بختیاری در مقابل درب ورودی پردیس سینمایی چهارباغ آغاز شد و پس از افتتاح سینما مسؤولان استانی و کشوری از سالن‌های پردیس سینمایی چهارباغ بازدید کردند.
برنامه با صحبت‌های رئیس حوزه هنری استان اصفهان، استاندار اصفهان، رئیس حوزه هنری، شهردار اصفهان و مدیرعامل مؤسسه سوره سینمای مهر و مشاور ارشد رئیس سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه یافت.
همچنین در میانه برنامه خواننده انقلابی حمید قربانی با ترانه‌ای در وصف مولی‌الموحدین امیرالمؤمنین علی(ع) و آهنگ «حماسه هوایی» در وصف نیروهای مسلح کشور برنامه را ادامه داد.
در این مراسم از سید مصطفی حسینی مدیر امور سینمایی حوزه هنری استان اصفهان، حامیان، سرمایه‌گذاران و بقیه دست‌اندرکاران بازسازی پردیس سینمایی چهارباغ تقدیر به عمل آمد.

 این سینما به شکل پردیس سینمایی با مدرن‌ترین امکانات سینمایی باز سازی شده و در نمای خارجی و داخلی آن معماری ایرانی مدنظر بوده است.

پردیس سینمائی چهارباغ مجهز به سیستم اطفای حریق خودکار، نمازخانه، کتابخانه و کتابفروشی و دیگر امکانات سینماهای مدرن است. این سینما پیش از این تک سالنه و در کل دارای ظرفیت ۴۶۰ نفر بوده است که دربازسازی به شکل پردیس سینمایی چهار سالنه درآمده و تعداد صندلی‌های این سینما به ۷۸۰ مورد افزایش یافته است.
سالن اصلی سینما ۴۳۰ نفر ظرفیت دارد و این پردیس سینمایی دارای دو سالن ۱۳۰ و ۱۴۰ نفره و یک سالن ۸۰ نفره نیز هست که هرکدام از این سالن‌های سینمایی دارای نام‌هایی برگرفته از پایتخت فرهنگی جهان اسلام است و به اسم‌های نقش جهان، چهارسو، شیخ بهایی و عالی قاپو نامگذاری شده است.
همچنین، پردیس سینمائی چهار باغ طی بازه زمانی ۵ ماهه بازسازی شد و بیشترین زمان (۶۰ روز) صرف مقاوم‌سازی بنا شده است که از مهم‌ترین بخش کار بازسازی سینماها محسوب می‌شود.
بازسازی، استحکام بخشی و مقاوم سازی سازه‌های پردیس سینمایی «چهار باغ» اصفهان به اتمام رسیده و 26 فرورودین، رسماً به ناوگان سینمایی حوزه هنری در سطح کشور متصل می‌شود.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها