صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها XD سینما تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما دانلود فیلم

دو نامزدي براي يك جدايي؛ «جدايي نادر از سيمين» كانديداي دريافت اسكار فيلمنامه و فيلم خارجي‌زبان آكادمي علوم و هنرهاي سينمايي شد

 «جدايي نادر از سيمين» نامزد بهترين فيلمنامه و بهترين فيلم خارجي‌زبان آكادمي علوم و هنرهاي سينمايي شد. فيلم اصغر فرهادي پس از بردن گلدن گلوب فيلم خارجي، حالا به بخش اصلي اسكار هم راه پيدا كرده و نامزد دريافت اسكار بهترين فيلمنامه اريژينال (غير اقتباسي) شده و بايد با وودي آلن رقابت كند. فيلمنامه «نيمه شب در پاريس» در كنار «هنرمند» و «ساقدوشها» رقباي فيلمنامه فرهادي هستند. به نظر مي‌رسد فرهادي اين رقابت را به وودي آلن و «نيمه شب در پاريس» واگذار كند.

نامزدي قابل حدس و پيش‌بيني ديگر هم بهترين فيلم خارجي‌زبان است كه در آن رقباي چندان سخت و مطرحي ندارد. فرهادي براي دريافت اسكار بايد از سد فيلم‌هاي «آقاي لازارو» (كه در جشنواره فجر امسال هم هست)، «پي‌نوشت»، «در تاريكي» و «كله گاو» بگذرد. 
بنا به اين گزارش، «هوگو» با يازده نامزدي اسكار از فيلم «هنرمند» هم پيش افتاد و حالا ركوردار نامزدي اسكار 2012 است. «هنرمند» هم در ده رشته نامزد دريافت اسكار است.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها