صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

فرزاد موتمن: اکران خیریه فیلم‌هایم تنها کاری است که می‌توانم برای کودکان کار بکنم

فرزاد موتمن فیلمساز معتقدست نمایش فیلم‌های سینمایی، اجرای نمایش و برگزاری کنسرت‌های متعدد به نفع خیریه سهم کوچکی است که هنرمندان در رشته‌های مختلف هنری ادا می‌کنند، اما گام نهایی را باید دولت بردارد.

 فرزاد موتمن
 فرزاد موتمن کارگردان سینما که چندی پیش فیلم تجربی «سایه روشن» را برای کمک به انجمن حمایت از کودکان کار نمایش داده بود در این‌باره به خبرنگار مهر گفت: این اولین بار نیست که فیلم‌هایم را برای خیریه نمایش می‌دهم. سال گذشته هم «شب‌های روشن» را در چهار سانس به نفع انجمن حمایت از کودکان اکران کردیم که نتایج مالی خوبی را هم دربر داشت.

وی افزود: البته دوست داشتم که علاوه بر این آثار، فیلم هایی برای کودکان در کارنامه کاری خود داشتم که خود کودکان کار هم به نوعی از دیدن آن لذت می بردند. فیلم‌هایی مانند «سایه روشن» و «شب‌های روشن» برای گروه سنی کودک و نوجوان ساخته نشده است اما نمایش این فیلم‌ها برای کودکان کار تنها کاری بود که از دستم برمی‌آمد.

این کارگردان یکی از معضلات موجود در اجتماع را کار اجباری و سوءاستفاده از کودکان دانست و توضیح داد: کودکانی که حق تحصیل، بازی و کودکی کردن ندارند و مدام در مواجهه با خشونت هستند یکی از مسایلی است که باید برای آن راهکاری اندیشید. خوشبختانه انجمن‌هایی برای حمایت از کودکان کار وجود دارند و کمک‌های شایسته‌ای برای رشد این کودکان کرده و طبق آمار این انجمن ها توانسته اند کودکان کار را پوشش تحصیلی هم بدهند. تعدادی از این کودکان امروز جوان شده و به دانشگاه رفته‌ و انسان‌های مفیدی برای جامعه خود شده‌اند.

کارگردان فیلم سینمایی «صداها» با اشاره به این که گام نهایی برای حمایت از این انجمن‌ها را باید دولت بردارد، گفت: نمایش فیلم های سینمایی، اجرای نمایش و یا برگزاری کنسرت های متعدد به نفع خیریه، سهم کوچکی است که هنرمندان در رشته های مختلف هنری ایفا می کنند اما واقعیت این است که گام نهایی را باید دولت بردارد.

موتمن در پایان صحبت‌هایش درباره تازه‌ترین فعالیت های سینمایی خود توضیح داد: نگارش فیلمنامه‌ای را از یک سال پیش آغاز کرده و قصد دارم فیلمنامه ای از خودم را کارگردانی کنم. این فیلمنامه که «سراسر شب» نام دارد درامی با پس‌زمینه اجتماعی است.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها