صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

مدیرعامل موسسه سینما شهر جزئیات طرح سینماکارت را تشریح کرد

مدیرعامل موسسه سینما شهر با اشاره به اجرای طرح سینماکارت، از تجهیز سینماهای سراسر کشور به سیستم کارتخوان تا عید فطر خبر داد.

مدیرعامل موسسه سینماشهر
 مجید مسچی مدیرعامل موسسه سینماشهر در گفت وگو با سایت سازمان سینمایی درباره سینماکارت توضیحاتی را در خصوص جزییاتی از نحوه اجرای این طرح در سینماهای سراسر کشور ارائه کرده است.
*سینما کارت برای کارکنان سازمان ها
سینماکارت یک کارت اعتباری متصل به سیستم شتاب بانکی است.
سازمان سینمایی قراردادی با بانک آینده منعقد کرده که بر اساس آن، صدور کارت و نصب کارت خوان در سینماهای سراسر کشور بدون دریافت وجه توسط این بانک انجام شود.
کارکرد این کارت ها برای کارکنان ادارات است تا به نوعی سینما وارد سبد کالای کارمندان شود.
برخی سازمان ها به حجت الله ایوبی مراجعه و اعلام کردند که آماده اند به نوعی سینما را وارد سبد کالای کارکنانشان کنند.
فهرست کارکنان این ادارات به ما ارائه می شود و کارت سینما به نام آنان صادر خواهد شد.
*افزایش 20 درصدی اعتبار سینماکارت
سازمان مربوطه مبلغی را به این کارت ها واریز می کند هر میزانی که این سازمان برای کارکنان واریز کند 10 درصد بانک آینده و 10 درصد نیز سازمان سینمایی به این مبلغ می افزاید.
بنابر این اگر به عنوان نمونه یک وزارتخانه برای کارکنانش 100 هزارتومان موجودی در سینما کارت واریز کند این مبلغ با احتساب 10 درصد سازمان سینمایی و بانک آینده، به اعتبار 120 هزار تومانی می رسد و صاحب کارت می تواند از اعتبار 120 هزار تومان برای سینما رفتن استفاده کند.
*سینماکارت مختص سینما رفتن
صاحبان سینماکارت تنها از طریق این کارت ها می توانند اقدام به خریداری بلیت سینما کنند و نمی توانند اقدام به خرید کالاهای دیگر کنند. همچنین این کارت ها تنها از طریق کارتخوان های نصب شده در سینماها قابل استفاده است.
قرارداد برای صدور کارت سینما و نصب کارتخوان ها در سراسر کشور منعقد شده است.
متاسفانه برخی سینماداران تصور می کردند نصب این کارت خوان ها به منظور آگاهی از میزان فروش سینمای آنها و ارائه گزارش این آمار به اداره مالیات است درصورتی که در این باره با آنان صحبت کرده و درباره کارکردهای این کارت خوان ها آنان را توجیه کردیم.
*تجهیز سینماهای سراسر کشور به کارتخوان تا عید فطر
بر اساس برنامه ریزی های انجام شده امیدواریم تا عید فطر، کارت خوان سینما در اکثر سینماهای سراسر کشور نصب شده باشد.
*امکانات بیشتر برای دانشجویان
در برنامه بعدی خود درنظر داریم در توافق با امور رفاهی دانشگاه ها، برای دانشجویان درصد بیشتری از 20 درصد لحاظ کنیم.
در نظر داریم برای دانشجویان کارت های 50 هزار تومانی درنظر بگیریم و با احتساب درصد درنظر گرفته شده، دانشجو بتواند از 60 هزار تومان اعتبار درنظر گرفته شده برای رفتن به سینما استفاده کند.
ممکن است که این کارت ها با هزینه کمتر از 50 هزار تومان در اختیار دانشگاه ها قرار داده شود تا از این طریق دانشجویان بتوانند با هزینه کمتری این کارت ها را تهیه کنند.
 
*نگاه فرهنگی در تهیه سینماکارت
تهیه سینماکارت بیشتر جنبه فرهنگی برای سینما دارد. شاید این کارت اقتصاد سینما را متحول نکند اما درصدی از کارمندان از طریق این کارت ها به سینماها می آیند.
در مرحله اول قرار شده برای تمامی کارمندان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سینما کارت 100 هزار تومانی تهیه و به آنان اهدا شود.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها