صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

تقدیر از ستاره سال‌های دور/ جمشید هاشم‌پور «شگفت‌زده» شد +تصاویر

در مراسم آغاز به کار پروژه سینمایی «هاری» از جمشید هاشم‌پور ستاره سینمای ایران در دهه شصت و هفتاد بدون اطلاع قبلی به وی و با حضور ابوالفضل پورعرب تقدیر شد.

جمشید هاشم‌پور
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، روز گذشته مراسمی برای آغاز مراحل فنی فیلم‌ «هاری» با حضور برخی از بازیگران، کارگردان و تهیه کننده این فیلم سینمایی در پردیس سینمایی ملت برگزار شد. در این مراسم عوامل فنی این فیلم تصمیم داشتند بدون اطلاع قبلی جمشید هاشم‌پور سوپراستار دهه شصت سینمای ایران را «شگفت زده» کنند و از او تقدیر کنند، به این دلیل از ابوالفضل پورعرب ستاره دهه هفتاد سینما که این روزها حالش بهتر نیز شده دعوت کردند تا در این مراسم حضور یابد.


در ابتدای این مراسم که همه میهمانان منتظر حضور هاشم پور و تشویق وی بودند، ابوالفضل پورعرب وارد سالن شد و حضور وی که خوشبختانه از نظر جسمی خوب به نظر می رسید، باعث خوشحالی و شگفت زدگی برخی حاضرین بود که از حضور او در این مراسم بی خبر بودند.


میلاد کی مرام بازیگر جوان سینما که در فیلم «هاری» ایفای نقش می‌کند در ابتدای این مراسم خطاب به هاشم پور گفت: تصمیم گرفتیم یک بزرگداشت معنوی برای شما بگیریم و حضور این دوستان در اینجا فقط به خاطر شماست نه فیلم.

هاشم‌پور در این مراسم گفت: قرار است در فیلم سینمایی «هاری» بازی کنم، من در این کار کنار هنرمندانی جوان حضور دارم و امیدوارم کنار آنها توانایی این را داشته باشم که نقش خود را به خوبی ایفا کنم. خیلی تشکر می‌کنم از دوستانی که این کار را برای من انجام دادند، امیدوارم که نیروهای جوان ما شایستگی و استعانت داشته باشند تا کارها را از قدیمی‌ها بگیرند و خودشان انجام بدهند.


بنابراین گزارش، در ادامه این مراسم لوح تقدیری از سوی عوامل فیلم سینمایی هاری به جمشید هاشم‌پور اهدا شد که متن آن توسط علی علائی منتقد سینما قرائت شد. سپس از ابوالفضل پورعرب دعوت شد تا برای اهدای این لوح به جمشید هاشم‌پور روی صحنه حاضر شود.


ابوالفضل پورعرب گفت: بعد از دوران بیماری، این دومین جایی است که آمدم، هاشم‌پور همیشه سمبل نیروی مضاعف بوده، من شاگرد ایشان بودم و برای من باعث افتخار است که در این مراسم حضور دارم.

وی خاطرنشان کرد: امیدوارم این تقدیر را پیش از شما، وزارت ارشاد و یا سایر سازمان‌های مربوط از ایشان انجام داده باشند اما اگر انجام نداده‌اند، متأسفم و از شما تشکر می‌کنم.

حسین فرح‌بخش تهیه کننده سینما در ادامه این مراسم گفت: انشاالله این فیلم سینمایی با همین موفقیتی که آغاز شده به پایان برسد.

وی در ادامه به خاطره‌ای از ابوالفضل پورعرب و جمشید هاشم پور در یک فیلم اشاره کرد و به توصیف صحنه‌ای که این دو از بازی آن نگران و تعجب زده بودند، پرداخت و افزود: بگویم خدا چکار کند این دهه شصتی‌ها را که تماشاگر را از دیدن جمشید هاشم‌پور محروم کردند اما ما این کار را انجام دادیم و در سال‌های گذشته با او کار کردیم.

فرح‌بخش با اشاره به اینکه هاشم‌پور اولین سوپراستار بعد از انقلاب است، خاطرنشان کرد: یک دهه سینمای ایران مدیون پورعرب است.

پس از آن هنگامه قاضیانی بازیگر سینما نیز به صحبت‌هایی درباره جمشید هاشم‌پور پرداخت.

به گزارش فارس، در این مراسم همچنین نشان سینمای شهر از سوی هادی منبتی مدیرعامل موسسه تصویر شهر به جمشید هاشم‌پور اهداء شد.

بنا بر این گزارش، فیلم سینمایی «هاری» به کارگردانی امیر احمد انصاری ساخته می شود و تهیه کنندگی آن به عهده علی شاه حاتمی و مهدی مددکار است. در این فیلم سینمایی، جمشید هاشم پور، هنگامه قاضیانی، مینا ساداتی و میلاد کی مرام ایفای نقش می کنند.

در پایان این مراسم نیز میلاد کی مرام خطاب به سید احدمیکاییل زاده دستیار ویژه‌ رضاداد گفت امیدوارم در این دوره جشنواره فیلم فجر بزرگداشت جمشید هاشم پور برگزار شود.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها