صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما جشنواره فیلم فجر

جزئیاتی از جشن روز ملی سینما/ فیلم اهدای تندیس‌ها روی پرده می‌رود

شانزدهمین جشن سینمای ایران با نمایش فیلم اهدای تندیس‌های این جشن به برگزیدگان، در سینماهای تهران و شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد بزرگ‌نیا دبیر شانزدهمین جشن سینمای ایران و مازیار میری دبیر اجرایی شانزدهمین جشن سینمای ایران بارها اعلام کرده‌اند که جشن امسال با تفاوت‌هایی نسبت به دوره‌های قبل برگزار می شود و از همان ابتدا قرار بود جشن امسال کوچک‌تر و کم‌هزینه‌تر از سال‌های قبل برگزار شود تا هزینه صرفه‌جویی شده به صندوق حمایت از بیمه بیکاری هنرمندان واریز شود.

و اما دیروز روابط عمومی جشن اعلام کرد که قرار است راس ساعت 17 بیست‌ویکم شهریور ماه مصادف با روز ملی سینما جشن سینما به طور همزمان در سینماهای کشور برگزار شود.

سینماهای برگزار کننده در تهران پردیس های آزادی، ملت، کورش، زندگی و فرهنگ و در شهرهای مشهد سینما هویزه، اصفهان سینما سپاهان، شیراز سینما سعدی، اهواز سینما اکسین و قزوین سینما بهمن اعلام و همچنین برای اهالی سینما سالن برج میلاد به عنوان میزبان معرفی شد.

اعلام برپایی همزمان یک جشن در چند شهر این سوال را پیش آورد که چگونه می‌توان مراسمی مشابه در تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، اهواز و قزوین تدارک دید. پیگیری‌های خبرنگار مهر حاکی از آن است که خانه سینما برای اینکه این جشن ها یکسان و همزمان برگزار شود، مراسمی برای اهدای تندیس های شانزدهمین جشن سینمای ایران برگزار نکرده است بلکه طی روزهای گذشته تندیس برگزیدگان شانزدهمین جشن سینمای ایران را حضورا به آنها تقدیم و فیلمی از این روند آماده کرده که این فیلم به طور همزمان در سینماهای میزبان جشن به نمایش درمی‌آید.

البته بخشی از روند ضبط صحنه های اهدای تندیس‌ها به برگزیدگان هنوز در حال فیلمبرداری است.

زمان فیلم اهدای تندیس شانزدهمین جشن سینمای ایران نزدیک به 2 ساعت است و این فیلم قرار است جمعه بیست‌ویکم شهریور ماه در برج میلاد برای اعضای صنوف خانه سینما و همچنین در سینماهای دیگر برای مردم به نمایش گذاشته شود.

سازمان سینمایی نیز در روز جمعه بیست‌ویکم شهریور ماه ساعت 8:00 شب مراسم بزرگداشت روز ملی سینما را در هتل پارسیان استقلال و با حضور اهالی سینما برگزار می کند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها