صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

دومین سالن سینمای هنر و تجربه با نمایش فیلمهای بیضایی افتتاح می شود

دومین سالن گروه هنر و تجربه با نمایش فیلمهای «سفر» و «عموسیبیلو »ساخته های خاطره انگیز بهرام بیضایی معرفی و افتتاح می شود. پردیس ۱۲ سالنه کوروش یکی از سالنهای خود را به گروه هنر و تجربه اختصاص داده است و قرار است این مراسم ساعت ۱۷ روز چهارشنبه ۲ مهر برگزار شود .

بیضایی
بهرام بیضایی کارگردان بزرگ سینمای ایران ادر سال ۱۳۴۹ فیلم عموسیبیلو را در کانون پرورش فکری به مدت ۲۷ دقیقه ساخته است . این فیلم روابط یک مرد تنها و پسرهایی است که در اطراف منزل او توپ بازی می کنند . مرد میانسال برای استراحت و کتاب خواندن احتیاج به سکوت دارد و این کودکان با سرو صدایشان و شلوغ بازی هایشان آسایش او را سلب می کنند . این جنگ و رویارویی با پاره کردن توپ، ریختن آب برسر بچه ها ادامه پیدا می کند و درنهایت منجر به آسیب دیدن یکی از بچه ها و بستری شدنش در بیمارستان می شود . بیضایی با ساخت این فیلم شخصیتی راوارد فرهنگ آن دوران کرد. صادق بهرامی(عمو سیبیلو) و بچه های کوی کن بازیگرانش هستند و بیضایی بر اساس داستان کوتاهی از فریدون هدایت پور فیلمنامه این اثر را نوشته است .

«سفر » فیلم ۳۳ دقیقه ای است که بیضایی در سال ۱۳۵۱ آنرا ساخته است در این فیلم کوتاه دو پسر با نامهای « رضی » و «طالع » سفری را برای پیدا کردن پدر و مادر ییک از آنها آغاز می کنند . دیگری هم در پی یافتن شغلی بهتر است . این دو در این سفر به مکانهای متفاوتی می روند از گورستان اتومبیل ها و زباله های صنعتی تا بخشهای دیگر شهری بزرگ . پروانه معصومی بازیگر این فیلم است .

مراسم افتتاحیه دومین سالن گروه هنر و تجربه در پردیس کوروش به نشانی اتوبان همت ستاری نبش پیامبر برگزار می شود و همه علاقمندان می توانند در آن شرکت کنند .

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها