صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

گروه «هنر و تجربه» 13 مهر آغاز به کار می کند/ شرایط اکران و قیمت بلیت ها

امیر حسین علم الهدی مدیر گروه سینمایی «هنر و تجربه» شرایط نمایش فیلم در این گروه تازه تاسیس، قیمت بلیت، سقف ماندن فیلم ها در اکران، شرایط حمایت تبلیغاتی از آثار، سهم صاحبان آثار از فروش و ... را تشریح کرد.

هنر و تجربه
به گزارش خبرنگار مهر، امیر حسین علم الهدی مدیر گروه سینمایی «هنر و تجربه» در نشست هم اندیشی این گروه تازه تاسیس که عصر امروز یکشنبه 6 مهرماه با حضور حجت اله ایوبی رییس سازمان سینمایی و جمعی از فیلمسازان در خانه هنرمندان برگزار شد، گفت: در چند دهه گذشته سینمای ایران نتوانسته به درستی به سینمای هنر و تجربه ادای دین کند اما خوشبختانه به همت حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی این اتفاق افتاد که امیدوارم تجربه موفقی را از سر بگذرانیم.

وی گفت: قطعا با نگاهی که این مدیر سینمایی به گروه هنر و تجربه دارند به نتایج قابل قبولی دست خواهیم یافت و البته دست یاری به سوی سینماگران دراز می کنیم چرا که این مهم به تنهایی از دولت بر نمی آید. بنابراین دوستداران این سینما باید به هرچه بهتر اجرایی شدن طرح سینمای «هنر و تجربه» کمک کنند تا بتوانیم در سایه صبر و استمرار پایه های سینمای تجربی را مستحکم کنیم.

مدیر گروه سینمایی «هنر و تجربه» با ارائه گزارشی از روند کار در این گروه سینمایی عنوان کرد: 70 فیلم بلند سینمایی به این گروه رسیده است. همچنین 35 فیلم مستند و 97 فیلم کوتاه نیز ارسال شده که طبعا از این تعداد، همه فیلم ها امکان نمایش نداشتند بنابراین آثاری را که با جنبه های هنر و تجربه سروکار داشتند برای نمایش در این گروه سینمایی انتخاب کردیم. 5 سینمای کشور آمادگی نمایش فیلم های این گروه سینمایی را دارند که از آن میان می توان به سینماهای آزادی، آمفی تئاتر موزه سینما، خانه هنرمندان و مجتمع سینمایی کوروش در تهران و پردیس سینمایی هویزه در مشهد اشاره کرد.

علم الهدی ادامه داد: مراسم افتتاحیه این گروه سینمایی 13 مهرماه انجام می شود.

مدیر اجرایی گروه سینمای هنر و تجربه با اشاره به قیمت بلیت این فیلم ها گفت: علاقه مندان اگر بلیت های خود را از سایت هنر و تجربه و همچنین سینما تیکت خریداری کنند می توانند از تخفیف 30 درصدی بهره مند شوند که این تخفیف شامل سینمای مستند نیز می شود. در غیر این صورت قمیت بلیت ها همان قیمت عرف سینماها محاسبه خواهد شد.

وی با تقسیم بندی گروه سینمایی هنر و تجربه به C،B،A گفت: فیلم بلند سینمایی به گروه C،B،A تقسیم می شوند که برای فیلم های حاضر در گروه A زمانی معادل 20 روز، برای گروه B نیز 25 روز و برای گروه C نیز 30 روز نمایش در نظر گرفته شده است. همچنین گروه مستند به B وA تقسیم شده است و فیلم های گروه A 30 روز و فیلم های گروه B 45 روز نمایش دارند.

وی همچنین از رقم 130، 70 تا 80 و 40 تا 50 سانس نمایش فیلم در طول یک ماه در تقسیم بندی های فوق نام برد.

علم الهدی همچنین درباره وضعیت تبلیغات فیلم‌های این گروه و سهم مالکان از فروش گیشه نیز اینگونه توضیح داد:‌ فیلم های گروه A تا سقف 60 میلیون تومان، فیلم های گروه B تا سقف 40 میلیون تومان و فیلم های گروه C تا سقف 20 میلیون تومان حمایت تبلیغاتی دریافت خواهند کرد. همچنین تمام سینماها به صورت یک ساله در اختیار ما است و صد درصد فروش فیلم از گیشه در اختیار مالکان فیلم ها قرار خواهد گرفت این درحالی است که در اکران های عادی تنها 37درصد از قیمت بلیت در اختیار مالک فیلم قرار می گیرد.

مدیر اجرایی گروه هنر و تجربه در پایان با اشاره به برنامه های آینده این گروه سینمایی گفت: برنامه سه ماه آینده ما آماده است اما ترجیح می دهیم فعلا برنامه یک ماه را اعلام کنیم. بر همین اساس فیلم های «ماهی و گربه»، «یک شب»،«از تهران تا بهشت»، «بیداری برای سه روز» جزو فیلم های اولیه در گروه داستانی سینما تجربه هستند و فیلم «شش قرن و شش سال» ساخته مجتبی میرطهاسب مجموعه مستندهای کلاسیک از جمله فیلم های کامران شیردل و «یک اتفاق ساده» سهراب شهید ثالث در گروه سینمای مستند اکران می شود.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها