صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

آخرین وضعیت اکران «خانه پدری»

گروه سینمایی «هنر و تجربه» در حالی اکران تعدادی از فیلم‌ها را آغاز کرده که علی رغم اعلام قبلی مبنی بر نمایش «خانه پدری» در این گروه،‌ هنوز خبری از وضعیت نمایش آخرین ساخته کیانوش عیاری نیست.

خانه پدری
  اوایل شهریورماه مدیراجرایی و دبیر شورای سیاست‌گذاری گروه «هنر و تجربه» از مذاکره برای اکران فیلم «خانه پدری» در این گروه خبر داد.

 

امیرحسین علم‌الهدی طبق نظر اعضای شورای سیاست‌گذاری این گروه،‌ «خانه پدری» کیانوش عیاری را دارای‌ شاخص‌های جدی هنر و تجربه معرفی کرد که می‌توان امکان نمایش آن را در این گروه فراهم کرد،‌ اما با وجود اینکه وی اعلام کرده بود در این باره مذاکره‌ای را با وزارت ارشاد برای نمایش «خانه پدری» در گروه هنر و تجربه داشته‌اند و منتظر پاسخ هستند، هنوز اتفاقی نیفتاده است.

 

محمدرضا فرجی،‌ مدیرکل دفتر سینمای حرفه‌ای،‌ درباره تکلیف اکران این فیلم که هنوز مجوز نمایش آن صادر نشده است، به خبرنگار ایسنا توضیح داد: علی‌القاعده تکلیف باید ابتدا با توسط مالک یا تهیه‌کننده منشخص شود یعنی باید قراردادی میان تهیه‌کننده و پخش‌کننده منعقد شود،‌ تا برای اکران اعلام آمادگی شود.

 

او در پاسخ به اینکه طبق اخبار منتشر شده،‌ پیش از این، پیگیری این مسئله در گروه هنر و تجربه انجام شده بود، گفت: آقای علم‌الهدی اعلام آمادگی کردند که «خانه پدری» را در این گروه اکران کنند، اما باید ابتدا تقاضای رسمی ارائه شود تا بعد در شورا (پروانه نمایش) ‌مطرح و نسبت به صدور مجوز تصمیم‌گیری شود.

 

صحبت از بررسی فیلم برای صدور مجوز اکران در حالی مطرح می‌شود که تا به حال به دلیل مخالفت عیاری با حذف صحنه‌ای از فیلمش پروانه‌ای صادر نشده است.

 

عیاری تاکید دارد که در این فیلم قصد سیاه نمایی نداشته و فقط به دنبال طرح یک آسیب اجتماعی بوده است.

 

البته چندی قبل حجت‌الله ایوبی، رئیس سازمان سینمایی از برگزاری جلسه‌ای با حضور چند جامعه‌شناس و روان‌شناس خبر داد تا طبق نظر آن‌ها و جمع‌بندی نهایی چگونگی نمایش فیلم مشخص شود ولی گویا این جلسه هنوز تشکیل نشده است.

 

  فیلم «خانه پدری» که چند سالی از ساخت آن می‌گذرد به سه مقطع تاریخی یک خانواده می‌پردازد که امکان نمایش پیدا نکرده و در دوره جدید مدیریت سازمان سینمایی هم موفق به دریافت مجوز اکران نشده است. هر چند در جشنواره سی‌ودوم فیلم فجر این فیلم محدود به نمایش درآمد ولی مشخص نیست آیا امکان اکران عمومی آن حتی با تعیین محدودیت سنی فراهم می‌شود یا خیر.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها