صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

سالور: ساختن فیلمی مثل «آمین خواهیم گفت» آسان نیست

 شست نقد و بررسی فیلم سینمایی «آمین خواهیم گفت» با حضور سامان سالور(کارگردان)، سید امیر سیدزاده(تهیه کننده)،علیرضا مهران، آزاده زارعی و فرزاد حسنی(بازیگران)، مازیار فکری‌ارشاد(منتقد) و محمود گبرلو(مجری و کارشناس) برگزار شد.

در ابتدای این نشست کارگردان فیلم سینمایی «آمین خواهیم گفت» با اشاره به چگونگی ساخت این فیلم گفت: یکی دو ماه پس از اتمام فیلمبرداری «سیزده 59» ساسان سالور و تهیه کننده طرحی داشتند از ایستگاهی که فیلم در آن فیلمبرداری شد و قصه فردی را روایت می کرد که مسئول «گرگر» بود.

وی ادامه داد: با توافقاتی زمستان سال گذشته فیلمبرداری شروع شد و پس از 45 جلسه با حمایت و همراهی دوستان به پایان رسید. امیدوارم در وضعیت امروز سینمای ایران که وضعیت مناسبی نیست، همدلی‌ها باعث شود که فیلم‌هایی مانند «آمین خواهیم گفت» ساخته شوند.

سالور با تشکر از بازیگران و عوامل فنی فیلم خاطرنشان کرد:ساخت فیلم‌هایی مانند «آمین خواهیم گفت» بسیار سخت است، چرا که این فیلم‌ها قبل از گرفتن پروانه نمایش تا مرحله روی پرده رفتن و نمایش عمومی دارای مشکلات فراوانی هستند که کار کارگردان را بسیار سخت می‌کند.

در بخش دیگری از این نشست در مورد بازی فرزاد حسنی دراین فیلم گفت: نقشی که آقای فرزاد حسنی بر عهده داشت بسیار سخت بود. ایشان در این فیلم گریم بسیار سنگینی داشتند و من به عنوان کارگردان «آمین خواهیم گفت» از بازی‌شان بسیار راضی هستم.

کارگردان «آمین خواهیم گفت» در ادامه با اشاره به این نکته که پنج فیلمی که تاکنون کارگردانی کرده است همه در مورد انسان معاصر بوده اند، تصریح کرد: «آمین خواهیم گفت» قصه آدم های تنهایی است که در سیاه ترین شرایط هم نور امیدی برای عشق و حرکت دارند.

وی در پاسخ به انتقاد مطرح شده در مورد شباهت های فیلم با فیلم سینمایی «چند کیلو خرما برای مراسم تدفین» اظهار کرد: شاید چون قصه «آمین خواهیم گفت» مانند «چند کیلو خرما برای مراسم تدفین» در جغرافیای نامعلوم اتفاق می‌افتد، شما احساس می‌کنید که این دو فیلم کمی شبیه هم هستند.

سالورهمچنین درباره مخاطبان فیلم هایش توضیح داد: همه تماشاگران هدف اصلی من برای ساخت فیلم‌هایم هستند. من حاضر نیستم برای اینکه همه مخاطبین را داشته باشم به هر کاری دست بزنم اما در کل هدف من، تمام مخاطبان سینمای ایران هستند.

در ادامه این نشست، سید امیر سیدزاده با ابرازخرسندی از ساخت فیلم «آمین خواهیم گفت»،افزود: وقتی طرح و ایده «آمین خواهیم گفت» به من ارائه شد، احساس کردم که این فیلم حرفی برای گفتن دارد. از نتیجه کار هم راضی هستم.

آزاده زارعی هم با اشاره به سختی های بازی در نقش یک پسر گفت: برای ساخت این فیلم زحمت زیادی کشیده شد و خوشحالم که توانستم نقش بسیار سختی را بازی کنم. 

در ادامه نشست، مازیار فکری ارشاد در نقد «آمین خواهیم گفت» عنوان کرد: فیلم یک جهان روایتی لامکان و لازمان را خلق می کند و می خواهد قصه ای ابزورد را بیان کند. آدم هایی که در سقوط به سر می برند و فقط قطار مرگ است که حرکت می کند. دره ای که در فیلم نشان داده می شود میان آدم های فیلم جدایی انداخته است و فقط «گرگر» است که لزوم تعادل را در دنیا نشان می دهد. البته داستان مایه ای از بحران هویت جنسی را هم مطرح می کند.

وی ادامه داد: نکته مهم این جا است که با این همه فضایی که ساخته شده است چه اتفاقی قرار است بیافتد و چه نتیجه ای می خواهیم بگیریم. افتتاحیه قصه خیلی خوب است اما در ادامه راه نمی افتد و ریتم کندی را که در اغلب فیلم های جشنواره دیدیم در این فیلم هم می بینیم. 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها