صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

احتمال اکران «طعم شیرین خیال» پیش از جشنواره فجر

تهیه کننده فیلم سینمایی «طعم شیرین خیال» درباره آخرین وضعیت مراحل تولید این فیلم و موضوع حضور آن در جشنواره فیلم فجر توضیح داد.

طعم شیرین خیال

محمدعلی حسین‌نژاد گفت: فیلم «طعم شیرین خیال» که ابتدا ساخت آن به کارگردانی کمال تبریزی با نام «دردسرهای شیرین» آغاز شده بود، دوره فیلمبرداری و بخش اعظم امور پس از تولید را به آخر رسانده و هم اکنون در حال آماده شدن برای ارائه جهت دریافت پروانة نمایش است. 

وی افزود: با برنامه‌ریزی و هماهنگی های انجام شده با شرکت نورتابان که مسئولیت پخش فیلم را به عهده دارد، امیدواریم بتوانیم اکران فیلم را در صورت وجود شرایط مناسب بلافاصله پس اخذ پروانه نمایش شروع کنیم.

حسین‌نژاد در ارتباط با نظر کارگردان فیلم مبنی بر این که ترجیح می‌دهد فیلم به جشنواره فجر فرستاده نشود گفت: موضع آقای کمال تبریزی با توجه به توضیحاتی که در ایسنا هم منعکس شد به خاطر فضای غیر حرفه‌ای و بعضاً غیراخلاقی موجود در هنگام نمایش فیلم‌های جشنواره در برج میلاد بوده است که به نظر من حق کاملاً با ایشان است. خود من و تعداد زیادی از همکارانم از جمله بعضی از فیلمسازان محترمی که در جشنواره فیلم داشتند سال گذشته بعد از یکی دو روز اول ترجیح دادیم فیلم‌ها را در سالن‌های دیگر جشنواره تماشا کنیم.

این تهیه‌کننده ادامه داد: انتظار آقای تبریزی، من و خیلی از هنرمندان و دست اندرکاران سینمای کشورمان و حتی تعداد زیادی از منتقدین فهیم و فعالان رسانه‌ای برخوردار از شخصیت فرهنگی این است که مدیریت جشنواره تمهیداتی را پیش‌بینی کند که جو و فضای سالن نمایش مانند سال‌های قبل نباشد و از ورود افرادی که رعایت شئونات اخلاقی و احترام به فیلم‌ها و فیلمسازان را نمی‌کنند و به ویژه میهمانان متفرقه به جلسات نمایش در برج میلاد جلوگیری شود.

وی افزود: فیلم «طعم شیرین خیال» همانطور که اشاره شد اکران عمومی آن برای دوره قبل از جشنواره پیش‌بینی شده است که امیدواریم به دلیل تعهداتی که داریم طبق برنامه‌ریزی انجام شده اتفاق بیفتد. 

حسین‌نژاد خاطرنشان کرد: حتی در صورتیکه به هر دلیل از جمله نبود شرایط مناسب امکان نمایش فیلم قبل از جشنواره نباشد، فقط در صورتی راضی به حضور فیلم در جشنواره و به ویژه نمایش آن در سالن برج میلاد خواهیم بود که مطمئن شویم ناهنجاری‌های گذشته تکرار نمی‌شود و با تدبیر مدیریت جشنواره و همکاری خود اهالی مطبوعات و رسانه‌ها جو سالم‌تری در هنگام نمایش فیلم‌ها به وجود آید. انتظار این است که افرادی که در کسوت منتقد یا خبرنگار برای دیدن فیلم‌ها می‌آیند حتی اگر از فیلمی خوش‌شان نمی‌آید در سکوت سالن را ترک کنند و احترام لازم را هم به هنرمندان و سازندگان فیلم و هم نسبت به جشنواره روا دارند.

 وی ادامه داد: در صحبتی که من و جمع دیگری از تهیه کنندگان و دست اندرکاران سینمای ایران با آقای رضاداد، دبیر محترم جشنواره داشتیم اطلاع یافتیم که این موضوع از دید ایشان پنهان نمانده و مشغول بررسی تدابیر لازم در این خصوص هستند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها