صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

استقبال مخاطبان گروه هنر و تجربه از اکران فيلم «تابور»

فيلم سينمايي «تابور» به کارگرداني وحيد وکيلي فر منتخب جشنواره هاي معتبر بين المللي فيلم، در گروه سينماي «هنر و تجربه» روي پرده رفت و با استقبال تماشاگران ايراني مواجه شد.

تابور
 فيلم سينمايي «تابور» جديدترين اثر وحيد وکيلي فر که در فستيوالها و محافل سينمايي بين المللي به عنوان اولين فيلم علمي ـ تخيلي سينماي ايران شناخته شده و جوايز و افتخاراتي را نصيب خود و سينماي مستقل ايران نموده است، از اول آبان ماه امسال، توسط گروه سينماي «هنر و تجربه»؛ در سانسهاي مختلفي در سينما آزادي، پرديس کوروش، موزه سينما و خانه هنرمندان در تهران و همچنين در سينما هويزه مشهد به نمايش درآمد و مورد استقبال تماشاگران ايراني قرار گرفت.

«تابور» به دليل زبان سينمايي و فرم متفاوتش توانسته در بسياري از کشورهاي جهان به نمايش درآيد و مورد توجه صاحبنظران و منتقدان سينما قرار گيرد و به عنوان يک فيلم متفاوت و منحصر بفرد، نقدها و تحليلهاي مثبتي از سينماگران و منتقدان بينالمللي و سايتهاي تخصصي و معتبري همچون؛ «هاليوود ريپورتر»، «ايندي واير»، «پلي ليست»، «سايداند ساوند»، «فيلم کامنت»، «فيلم ميکر» و... در مورد آن نوشته شده است.

اين فيلم، تاکنون حضور موفقي در فستيوالهاي معتبر بينالمللي از جمله؛ روتردام، ادينبورگ، ترايبکا، تسالونيکي، بوسان، مونترال، پاريس، کلن، ريو دو ژانيرو، کپنهاک، هنگ کنگ، مراکش، دوويل، دبي، ساين دو نت پاريس، مومباي، ماناکي قبرس، زاگوراي مراکش، «دو نت» پاريس و... داشته است.

«تابور» با حضور در اين جشنوارهها موفق به دريافت جايزه يک دستاورد هنري از جشنواره بينالمللي فيلم تسالونيکي يونان، جايزه ويژه داوران از جشنواره بينالمللي فيلم مراکش، جايزه منتقدين بينالمللي و تنديس لوتوس براي بهترين فيلم از جشنواره بينالمللي فيلم دوويل در فرانسه و نيز جايزه شب براي بهترين کارگرداني از جشنواره بينالمللي فيلم «دو نت» پاريس در کشور فرانسه شده است.

«تابور» که پس از فيلم «گشر» دومين اثر سينمايي وحيد وکيليفر محسوب ميشود و در نخستين نمايش خود در ايران، در بخش جشنواره جشنواهها ي سي و يکمين دوره جشنواره بينالمللي فيلم فجر روي پرده رفت؛ تا اواخر آذرماه امسال توسط گروه سينماي «هنر و تجربه» در سينما آزادي، پرديس کوروش، موزه سينما، سينما تک خانه هنرمندان در تهران و همچنين سينما هويزه در مشهد روي پرده خواهد رفت.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها