صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

ابوالحسن داودی: شورای صنفی نمایش جانب حق را می‌گیرد/ آمادگی اکران انیمیشن‌های ایرانی را داریم

رییس شورای صنفی نمایش تاکید کرد که معرفی فیلم‌ها برای اکران از سوی پخش‌کننده‌ها صورت می‌گیرد و این شورا با کمترین حاشیه و با رعایت حق و انصاف آثار را برای اکران درنظر می‌گیرد.

ابوالحسن داودی
 ابوالحسن داودی رییس شورای صنفی نمایش درباره فراهم کردن شرایط عادلانه اکران فیلم‌ها در همه ژانرها و موضوعات به خبرنگار مهر گفت: سینمای ایران در بخش های مختلف مدیریتی همواره با فراز و فرودهایی مواجه بوده است و قطعا شورای صنفی نمایش هم از این قاعده مستثنی نیست ولی ما در طول مدت زمان فعالیت خود سعی کرده‌ایم شرایط اکران فیلم های سینمایی را بدون کمترین حاشیه فراهم کرده و جانب حق را بگیریم.

وی در پاسخ به اینکه چرا برخی فیلم‌ها مانند انیمیشن ایرانی «رستم و سهراب» مدت زیادی است که در انتظار اکران به سر می برند ولی مورد توجه قرار نمی‌گیرند؟ بیان کرد: مساله این است که پخش‌کننده‌ها فیلم ها را به شورای صنفی نمایش معرفی می کنند و اینگونه نیست که ما خودمان فیلم هایی را برای اکران انتخاب کنیم. درباره انیمیشن «رستم و سهراب» هم اتفاقا باید بگویم که چندی پیش وقتی فیلم «عصبانی نیستم» از دور اکران خارج شد به منیژه حکمت گفتیم که می تواند فیلمی را پیشنهاد کند که او هم نام این انیمیشن را آورد ولی از سوی آنها پیگیری درستی انجام نگرفت.

وی افزود: بنابراین معمولا پخش کننده ها هستند که براساس اولویت ها فیلم ها را به شورای صنفی نمایش معرفی می کنند.

داودی از یک انیمیشن ایرانی دیگر که امکان اکران آن فراهم نشده است نام برد و گفت: یکی دیگر از فیلم های انیمیشن در نوبت اکران «جمشید و خورشید» است که پخش آن را مصطفی شایسته که یکی از اعضای شورای صنفی نمایش نیز هست در دفتر هدایت فیلم به عهده دارد. بنابراین چنین نیست که در اکران فیلم ها اولویتی برای فرد خاصی قائل باشیم.

رئیس شورای صنفی نمایش در پایان درباره اکران فیلم «زادبوم» به کارگردانی خودش که پس از سال‌ها از توقیف درآمده و مجوز اکران گرفته است، توضیح داد: مراحل اکران فیلم «زادبوم» در حال انجام است و به زودی روی پرده می رود.

 

 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها