صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

نگاهی به فيلم ضد گلوله / ليلی باز هم با من است

فيلم سينمايی ضد گلوله، نمونه موفق سينمای جنگ با بهره گيری از مولف ههای کمدی و مضامين اجتماعی است که توانست در سی امين جشنواره فيلم فجر رضايت تعداد زيادی از مخاطبانش را جلب کند.

ضد گلوله
اين فيلم که نمونه های موفق و البته بيشتر شکست خورده زيادی را در سينمای ايران دارد، در فضای کمدی اجتماعی به خط مقدم میرود و با پرهيز از قهرمان سازیهای متداول و سطحی اين گونه سينمايی موفق میشود تا مخاطب را با قهرمان داستان همراه سازد. هرچند شايد لازم بود در جاهايی به رابطه خانوادگی سليم پرداخته شود تا گره های بيشتری از داستان باز شود، اما واقعيت اين است ريتم و هارمونی مناسب فيلم اين مشکل را حل کرده و البته تماشاگر فيلم نيز احساس نمیکند که شعورش با صحنه های کمدی به سخره گرفته شده است. ساخت فيلم کمدی جنگی در سينمای ايران راه رفتن روی لبه ای باريک است که لغزش از آن میتواند عواقب ناميمونی را برای سينمای کشورمان به بار آورد و البته عبور درست از آن نيز میتواند تحسين برانگيز باشد. به هر حال سينمای دفاع مقدس کشورمان در اين برهه نياز داشت تا چنين آثاری را در سينمای جنگی بيش از گذشته داشته باشد تا اتهام سطحی سازی را از خود بزدايد.
 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها