صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

ملاقات با عباس کیارستمی در پردیس کورش

عباس کیارستمی بعد از سال‌ها با حضور در پردیس سینمایی «کورش»، با تماشاگران ایرانی فیلم می‌بیند.

عباس کیارستمی

دو فیلم«مسافر» و «لباسی برای عروسی» از ساخته‌های قدیمی عباس کیارستمی فردا شنبه 29 آذر ماه راس ساعت 16 در پردیس سینمایی «کورش» به نمایش در می‌آیند و این هنرمند نیز همزمان با نمایش آثارش در این سینما حضور دارد و فیلم‌هایش را با تماشاگران هموطنش می‌بیند.

کیارستمی سال 1353 یعنی 40 سال پیش ، فیلم «مسافر» را بر اساس نوشته‌ای از حسن رفیعی و به تهیه‌کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجونان ساخت.این فیلم یک سال بعد جایزه ویژه هیات داوران نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان تهران و جایزه تلویزیون ملی ایران در نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودکان و نوجوانان تهران را دریافت کرد.

«لباسی برای عروسی» نیز فیلم کوتاهی است که کیارستمی آن را سال 54 ساخته است. داستان این فیلم که فیلمنامه آن مشترکا توسط کیارستمی و پرویز دوایی نوشته شده، درباره زنی است که برای پسرش سفارش یک لباس عروسی را می‌دهد تا در مراسم ازدواج خواهرش آن را بپوشد. شاگرد خیاط، به همراه دو نوجوان دیگر که در همان ساختمان زندگی می‌کنند، نقشه‌ای می‌ریزند تا لباس را شب‌هنگام بر تن کنند تا ببینند لباس به آنها می‌آید یا نه. اما کارها طبق برنامه پیش نمی‌رود و برای برگرداندن لباس دچار مشکل می‌شوند و ...

این دو فیلم فردا 29 آذر ماه راس ساعت 16 در پردیس سینمایی«کورش» به نشانی بزرگراه ستاری، تقاطع خیابان پیامبر به نمایش در می‌آیند و خرید بلیت برای عموم آزاد است.

خرید آنلاین بلیت


 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها