صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

کیارستمی: 40 سال است «مسافر» را ندیده ام/ نمایش فیلم های عباس کیارستمی با حضور تعدادی از هنرمندان در پردیس کورش برگزار شد + گزارش تصویری

عصر امروز شنبه 29 آذرماه دو فیلم کوتاه «مسافر» و «لباسی برای عروسی» به کارگردانی عباس کیارستمی در پردیس سینمایی کورش به نمایش درآمد.

نمایش فیلم های کیا رستمی

این کارگردان پیش از نمایش فیلم‌اش با اشاره به اینکه پس از گذشت 40 سال هنوز «مسافر» را ندیده است ادامه داد: تا به حال سه بار قرار بود فیلم نمایش داده شود که میسر نشد.

کیارستمی همچنین اظهار کرد: طبیعتا فیلم مشکلات تکنیکی زیادی دارد و البته هر چه به تکنیک مسلط‌تر می‌شویم حس و حال کار کمتر می‌شود.

کیارستمی ادامه داد: ای کاش در این سینما اینقدر با تجربه نشده بودم و هنوز هم مثل زمان ساخت این فیلم ها خام بودم.

وی همچنین از حاضر در سالن خواست که عیب‌های این فیلم را به عنوان حُسن ببینند.

 در برنامه نمایش این دو فیلم کیارستمی، مهدی هاشمی هم حضور داشت که در سخنان کوتاهی با بیان اینکه خیلی اتفاقی در این سینما حضور داشته و وقتی شنیده عباس کیارستمی حضور دارد برای دیدن او آمده است، گفت: من ارادت تاریخی به آقای کیارستمی دارم. 

محمد رحمانیان کارگردان تئاتر ایران هم در سخنانی یادآور شد: چند سال پیش مجموعه‌ای از عکاسی‌های آقای کیارستمی را از تابلوهای موزه لوور به همراه مخاطبانش نگاه می‌کردم و به نظرم می‌رسید، این مسیری است که عباس کیارستمی در طول 50 سال فیلمسازی خود طی کرده است. 

رحمانیان افزود: همیشه به فیلم «مسافر» یک ایراد داشتم که چرا آقای کیارستمی برای اولین و آخرین بار یک رویا را از کودکی که خوابیده نشان می‌دهد! اما سال‌ها گذشت تا متوجه شدم آن رویا و تصویر اتفاقا برای نزدیکی بیشتر مخاطبان بوده است.

وی با بیان اینکه هر بار که فیلم را می‌بیند متوجه می‌شود چیزهای جدیدی دارد، از نمایش فیلم پس از سال‌ها روی پرده سینما ابراز خوشحالی کرد. 

همچنین سیف‌الله صمدیان به عنوان یکی از اعضای شورای سیاست‌گذاری گروه هنر و تجربه است، گفت: این یک اتفاق بزرگ در سینمای جهان است که نه برای ما قابل تکرار است و نه برای دنیا تا آن‌طور که در ایران شاهد بودیم پنج سالن سینما برای یک سال پیش خرید شوند تا فیلم‌های سینمایی در آنجا نمایش داده شوند.

صمدیان در آخر با اشاره به اینکه در چهلمین سال تولد «مسافر» قرار داریم، گفت: فکر کردم به این مناسبت فیلم کوتاه پنج دقیقه‌ای را که از آخرین حضور کیارستمی در جشنواره کن ساختم به او و چهل سالگی «مسافر» تقدیم کنم.

امیر شهاب رضویان (مدیر سینما کورش) ،اشکان خطیبی، لوون هفتووان، غزل شاکری و...  از دیگر هنرمندان حاضر در سالن بودند.

عکس های اختصاصی سینما تیکت از این مراسم را در ادامه ببینید.

                                   

                                   

                                   

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها