صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

ادامه حواشی فیلم بهمن فرمان آرا/ تهیه کننده: برای بخش مسابقه اقدام می کنیم

پس از اعلام خبر کناره گیری فرمان آرا از حضور در بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر، سینماپرس خبرگزاری نزدیک به جواد شمقدری تیتر زد: آیا بین «فرمان آرا » و مدیران جشنواره فیلم فجر توافقی صورت گرفته است؟

تقی پور و فرمان آرا
فیلم «دلم می‌خواد» ساخته بهمن فرمان آرا در صورت پذیرش از سوی هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر در حالی به خواسته کارگردان این فیلم در بخش خارج از مسابقه این جشنواره به نمایش در می‌آید کهبه نظر میرسد این امر حاکی از توافقی میان مدیران جشنواره با بهمن فرمان آراست.
فرمان آرا پیش از این سه گانه «مرگ» را ساخت که برخی از آنها در دوره های قبل جشنواره مورد تقدیر واقع شد و در طول یکسال گذشته بعد از آغاز بکار دولت تدبیر و امید تصمیم به ساخت فیلمهایی با موضوع «زندگی» گرفته است.

به ادعای سینماپرس، با توجه به محتوای فیلم «دلم میخواد» و حدس و گمان های بسیار در خصوص داستان جدیدترین فیلم بهمن فرمان آرا به عنوان فیلمسازی که بعد از حوادث فتنه ۸۸ و روی کار آمدن دولت دهم در نظام جمهوری اسلامی با عودت دادن جوایز سینمایی خویش اعلام کرد تا بودن جواد شمقدری بر مسند ریاست سازمان سینمایی فیلم نخواهد ساخت؛ هیچ بعید نیست که این خبر ناشی از توافقی میان مدیران سی و سومین جشنواره فیلم فجر با وی بوده باشد تا مبادا در صورت اعطای جایزه ای توسط هیأت داوران به فرمان آرا همچون برخی دوره های پیشین، باری دیگر در شرایط حساس فعلی موجی از اعتراضات دامن سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و متولیان جشنواره را فرا گیرد.

اگرچه این هماهنگی در صورت صحت، خوشایند جریانی خاص و افراطی در سینمای ایران واقع نخواهد شد، اما تدبیری مصلحانه و قابل قبول از سوی مدیران جشنواره فیلم فجر امسال بحساب می آید تا حداقل در وضعیت نابسامان مدیریتی در حوزه سینمای کشور، با تقدیرهای احتمالی از آثار فیلمسازانی چون بهمن فرمان آرا فضا را از تشنج دور سازند؛ هر چند که با همه این احتمالات، انتخاب این فیلم از سوی هیأت انتخاب در جای خود قابل تحلیل و بررسی است.

این خبرگزاری ادامه داده: گفتنی است سالهاست که نتایج جشنواره فیلم فجر به واسطه حضور برخی فعالان قدیمی سینما که اتفاقأ آثار نه چندان حرفه ای و دور انتظار به این رویداد مهم سینمایی ارائه داده اند، دستخوش برخی تعارفات و تقدیرها و حتی جوایزی می‌شود که دلیل اعطای آنها بر همگان روشن بوده و در محافل و رسانه ها همواره موجب اعتراض و نقد بوده است.

تهیه کننده "دلم می خواد" اعلام کرد: برای شرکت «دلم می‌خواد» در بخش مسابقه جشنواره فجر اقدام می‌کنیم

علی تقی‌پور تهیه‌کننده «دلم می‌خواد»  درباره حضور این فیلم سینمایی در جشنواره‌ سی‌وسوم فیلم فجر گفت: نسخه فیلم سینمایی «دلم می‌خواد» برای شرکت در جشنواره امسال در زمان مقرر به دبیرخانه جشنواره ارائه شده و قصد ما اقدام برای شرکت در بخش مسابقه‌ای جشنواره است.

وی افزود: بهمن فرمان‌آرا به عنوان کارگردان اثر به واسطه سابقه و فعالیت هنری خود ترجیح می‌دهند که در بخش مسابقه جشنواره حضور نداشته باشند. در طول فعالیت هنری خود جوایزی که می‌بایست را کسب و برای جامعه هنری کشور افتخارآفرینی کرده است. باید عرصه را برای جوانان باز کرد تا آنها نیز با آثار خود جوایزی را کسب کنند.

تقی‌پور اضافه کرد: رویکرد وزارت ارشاد و سازمان سینمایی نسبت به ساخت و حضور این فیلم در جشنواره امسال مثبت و مطلوب بوده است.

تهیه‌کننده «دلم می‌خواد» از حضور این فیلم در بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر خبر داد و گفت: هدف ما از ساخت این فیلم شرکت در بخش مسابقه است.این فیلم با نمایش موضوع امید و زندگی به دنبال ارتباط با مخاطب است که تا به واسطه آن علاوه بر آشتی مردم با سینما باعث رونق سینمای کشور نیز شود.

فیلم‌نامه فیلم «دلم می‌خواد» را امید سهرابی به نگارش درآورده و علی تقی‌پور تهیه‌کنندگی آن را برعهده دارد.

رضا کیانیان ، مهناز افشار، آرمینه زیتون‌چیان ، رضا بهبودی ، ندا مقصودی ،پیام دهکردی، صابر ابر، رویا نونهالی،علی سرابی،بهناز جعفری،فرزین صابونی،سحر دولتشاهی،احمد ساعتچیان،مریم بوبانی و ... بازیگران این اثر سینمایی هستند.

بهمن فرمان‌آرا با ساخت فیلم «دلم می‌خواد»٬ اولین فیلم از سه‌گانه «زندگی» را مقابل دوربین برده است. او به تازگی اجرای نمایش«مردی برای تمام فصول» اثر مشهور رابرت بولت را در تالار وحدت به پایان برد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها