صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

ستاد اکران‌های جنبی فیلم راه‌اندازی شد

مرتضی شایسته رئیس کانون پخش کنندگان سینمای ایران از راه اندازی ستاد اکران های جنبی فیلم‌های سینمایی با حمایت کانون پخش کنندگان سینمای ایران خبر داد.

کانون پخش کنندگان سینما
 صبح امروز نشست مطبوعاتی کانون پخش کنندگان سینما با موضوع راه اندازی ستاد اکرانهای جنبی فیلم با حضور مرتضی شایسته رئیس کانون پخش کنندگان سینمای ایران، داریوش بابائیان سخنگوی این کانون و محمد نجفی‌زاده مدیر ستاد اکرانهای جنبی فیلم برگزار شد.
مرتضی شایسته رئیس کانون پخش کنندگان سینمای ایران در ابتدای این نشست گفت: اکران های جنبی فیلم‌های سینمایی با حمایت کانون پخش کنندگان سینمای ایران ستادی را راه اندازی کرد. اکران اختصاصی و عمومی فیلمهای سینمایی در دانشگاه‌های کشور، ارگانها و نهادهای دولتی و غیر دولتی، اکران فیلم در شهرستانهای فاقد سینما، راه اندازی و مدیریت سالن‌های خاموش کشور و ساماندهی و مدیریت اکران در مدارس کشور از جمله اهداف این ستاد است.
شایسته افزود: سیروس تسلیمی، محمد درمنش‌ و سعید سعدی از اعضای شورای ستاد اکران های جنبی فیلم هستند. اکران های جنبی فیلم قرار نیست جایگزین گروه هنر وتجربه باشند و تلاش دارد که فیلم‌ها را در شهرستان‌های فاقد سالن سینما اکران کند.
وی افزود: فیلم‌ها در اکران‌های جنبی به صورت DVD نمایش داده می‌شود و سالن‌هایی که به سرور و سیستم CP مجهز هستند برای اکران استفاده خواهندشد و تلاش می‌کنیم که فیلمها در شرایط خوبی اکران شوند.
رئیس کانون پخش کنندگان اضافه کرد: قیمت بلیط این نوع اکران پایین تر از قیمت بلیط معمول سینما است چون فیلم‌ها در مناطق محروم و برای دانش آموزان و دانشجویان نمایش داده‌ می شوند.
شایسته با اشاره به اینکه سالن‌های زیادی در کشور وجود دارد که سالن سینما نیست اما قابلیت نمایش فیلم برای آن‌ها وجود دارد؛ گفت: حدود 50 هزار سالن در کشور وجود دارد که مربوط به نهاد‌ها دستگاههای مختلف وزارت خانه‌هاست که می‌توان در آن‌ها فیلم نمایش داد. این سالن‌ها در بسیاری از شهرهای کشور که فاقد سالن سینما هستند مانند ساوه، ‌ اندیمشک، ‌زاهدان و حتی شهرهایی همچون تهران قرار دارند.
وی ادامه داد: مثلا در تهران وزارت کار یا وزارت نفت سالنهای بزرگ خوبی در اختیار دارند که می‌توان در آن‌ها فیلم نمایش داد و ستاد اکران‌های جنبی مثلا فیلمی مانند چ را تاکنون بیش از 200 بار در همین سالن‌ها اکران کرده است.
شایسته با اشاره به مجموعه فعالیتهای کانون پخش کنندگان سینمای ایران همچنین گفت: کانون پخش کنندگان سینمای ایران تشکیلات مستقلی است که زیر نظر وزارت ارشاد رسمیت پیدا کرده است و جلسات آن با عضویت در خانه سینما در ساختمان شماره 2 خانه سینما برگزار می شود.
رئیس کانون پخش‌کنندگان سینما در مورد اعضای شواری مرکزی این کانون گفت: مرتضی شایسته، بیژن امکانیان، داریوش بابائیان، سیروس تسلیمی، محمد درمنش و سعید سعدی از اعضای شورای مرکزی این کانون و محسن مسافرچی و سید محمد قاضی و محسن صادقی از مشاوران این کانون هستند.
این تهیه کننده سینما همچنین گفت: کانون پخش کنندگان در شواری صنفی نمایش نماینده مستقل دارد و همچنین برای شواری پروانه ساخت، شورای تسهیلات وزارت ارشاد، کمیسیون تبلیغات و بحث ویدئو نیز درخواست حضور نماینده کردیم.
در ادامه داریوش بابائیان سخنگوی کانون پخش کنندگان گفت: بعد از شکل گیری قانونی و به ثبت رسیدن کانون پخش کنندگان، برنامه های زیادی برای نمایش فیلم در سراسر کشور برنامه ریزی شد و به این نتیجه رسیدیم که دفتری را برای سینماها و سالن‌های بلااستفاده و تعطیل راه اندازی کنیم تا سالن‌های کلان شهرستان‌ها هم وارد چرخه اکران فیلم‌های روز سینمای ایران شوند.
بابائیان ادامه داد: این دفتر با عنوان «سینما روشن» با حمایت کانون پخش‌کنندگان شکل گرفته است و مراحل اولیه و اجرای آن از 15 دیماه قابل اجرا است. این دفتر برای اکران فیلمهای جشنواره فیلم فجر و جشنواره های جنبی دیگر نیز حمایت می‌کند.
محمد نجفی‌زاده مدیر ستاد اکران‌های جنبی فیلم گفت: پس از شکل گیری کانون پخش کنندگان سینمای ایران و بر اساس اهدافی که این کانون داشت ستادی تحت عنوان مدیریت اکرانهای جنبی سینمای ایران تشکیل داد تا شرایط دیده شدن تمامی فیلم‌ها را در تمام نقاط کشور ایجاد شود و فیلمی پشت خط اکران نماند هدف اصلی ما کمک به اقتصاد سینما است.
وی ادامه داد: با این طرح سالن‌هایی که در کشور خاموش هستند؛ راه‌اندازی می‌شوند و همچنین سالن‌هایی که در شهرهای فاقد سینما وجود دارند زیر نظر کانون و سازمان سینمایی احیا شده وفیلم‌های روز سینمایی ایران را برای مردم نمایش می‌دهد.
نجفی‌زاده افزود: شورایی در این ستاد و با همکاری کانون پخش کنندگان تشکیل شده و فیلم‌هایی را که قرار است اکران شوند؛ بررسی می‌کند و اگر قابلیت اکران داشته باشد را اکران می‌کند. سیروس تسلیمی، ‌محمد درمنش و ‌سعید سعدی عضو این شورا هستند.
مدیر اکرانهای جنبی افزود: این اقدام بر اساس منویات رهبری است و برای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی شکل گرفته است. با اکران های جنبی فیلم، مردم شهرستان می‌توانند فیلمها را در سالنهای که شرایط نمایش فیلم را دارند ببینند.
نجفی زاده خاطرنشان کرد: ستاد اکرانهای جنبی فیلم از یک شورا تشکیل شده است که زیر نظر کانون پخش کنندگان است و فیلمهایی که قابلیت اکران جنبی را دارند در این شورا بررسی می شود و بعد از آن وارد چرخه اکران های جنبی می شود.
مدیر ستاد اکرانهای جنبی فیلم افزود: بزودی لیست شهرستانهایی که می توان در اکران های جنبی فیلم حضور داشته باشند را منتشر می کنیم. متولیان امور فرهنگی، می‌توانند برای اکران کلیه آثار سینمایی کشور در دانشگاه‎ها، سازمان‌ها و نهادهای مورد نظر خود، با مراجعه به سامانه filmekran.com برای ثبت نام اقدام و یا با شماره تلفن 66561631 تماس بگیرند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها