صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

بازگشت امیر نادری به سینمای ایران

فیلم «ساز دهنی» ساخته امیر نادری که محصول سال 1352 است از هفته آینده در گروه سینماهای «هنر و تجربه» به نمایش درمی‌آید.

گروه «هنر و تجربه» فیلم «سازدهنی» به کارگردانی امیر نادری را بعد از چهل سال اکران می کند. این فیلم سینمایی از 16دی اکران خود را در سینماها آغاز خواهد کرد.

نخستین نمایش فیلم «ساز دهنی» سه شنبه هفته آینده در ساعت 17 در موزه سینما خواهد بود و بعد از آن در روز چهارشنبه در ساعت 15 در سینما آزادی نمایش خواهد داشت.

داستان فیلم «ساز دهنی» درباره امیرو پسرکی است ساده و سرشار از حرکت، که در حوالی بوشهر زندگی می کند. او آن قدر افسار گسیخته است که همیشه یک پای دعوای همسن و سال های خودش است. عبدالله نوجوانی است که پدرش، برای آنکه او را به ختنه کردن راضی کند، یک ساز دهنی به او می دهد. بچه های بندر به ساز عبدالله علاقمند می شوند و عبدالله در ازای کولی گرفتن از بچه ها سازش را در اختیار آنها می گذارد.

امیرو بیش از دیگران به ساز علاقه مند می شود و بیش از دیگران به عبدالله کولی می دهد. مادرش (شهلا درویشی) او را سرزنش می کند و یکی از بچه ها او را «خر عبدول کل عبدالله» می خواند و باعث می شود که او به خود بیاید و در پناه کشتی به گل نشسته ای، در سکوت، اشک بریزد. او، پس از این که در آب دریا آب تنی می کند، ساز دهنی را از دست عبدالله می رباید و پس از عبور از کوچه پس کوچه های شهر بندری ساز را در دریا می اندازد تا خود را از زیر بار ذلت خلاص کند.

مسعود گودرزی، مهدی جوادی، شهلا درویشی، محمود وفابخش، اسحاق احمدزاده، عباس رئیسی، جمعه طنین، یعقوب مرادزاده، محمد مرادزاده، عباس پوراحدی، جمعه وفابخش بازیگران این فیلم هستند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها