صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

لذت تماشای فیلم در زیباترین سالن‌های سینمای جهان

تماشای فیلم جزو سرگرمی‌های محبوب میلیون‌ها نفر است و بدون شک تماشای فیلم مورد علاقه در یک سالن سینمای مجهز و با کیفیت، لذتی چند برابر خواهد داشت. اما نقش طراحی و فضاسازی سالن‌های سینما و ابتکارات صورت گرفته در آنها، تا چه حد در جذب مخاطب تأثیرگذار است؟

بعضی از سالن‌های سینمایی که به سراغ آنها خواهیم رفت، تاریخی پرفراز و نشیب را پشت سر گذارده‌اند، از بمباران و آتش سوزی جان سالم به در برده، بعضاً تخریب و مجدداً نوسازی شدند، اما هنوز هم جاذبه و زیبایی خود را حفظ کرده‌اند. تعدادی از این سینماهای کلاسیک، نه تنها به دلیل تاریخچه‌ی فرهنگی خود، که بیشتر به دلیل ارزش معماری، طراحی داخلی و دکوراسیون خود به شهرت دست یافته‌اند.

در مقابل تعدادی دیگر از این سالن‌ها، مدرن و امروزی بوده و چه بسی گامی فراتر از سبک معمول سینماهای امروز برداشته و با تزئینات و امکانات عجیب خود، رویه‌ای جدید و کاملاً متفاوت برای علاقمندان سینما برجای گذاشتند. جایی که حین آب‌تنی، خوردن غذا و حتی لم دادن، می‌توان از مشاهده فیلم مورد علاقه، لذت برد. شاید حتی بتوان گفت که در کنار فیلم دیدن، تجربیات جدید و ماجراجویی در دنیایی نوین، در انتظار مراجعه کنندگان این گروه از سالن‌های مدرن است.

در بخش اول به سراغ سینماهایی می‌رویم که تجربه‌ی دیدن فیلم در منزل و محیط خانوادگی و دوستانه را به سالن‌های رسمی سینما کشانده‌اند. جایی که محیطی گرم و خودمانی برای خانواده‌ها فراهم شده. سالن‌هایی که به جای صندلی که شکل معمول و سنتی سالن سینما را به ذهن متبادر می‌کند، از تخت یا مبلمان راحت استفاده کرده‌اند. هدف آنها امکان تماشایی فیلم با راحتی و آرامش بیشتر است. جایی که می‌توان آسوده خاطر به بالش تکیه داده و فیلم مورد علاقه‌ی خود را تماشا کرد، بدون آنکه از نشستن طولانی مدت روی صندلی یا نیمکت خسته شده و دچار دردهای جسمانی شد. شیوه‌ای جدید که شاید برای گروهی خوشایند باشد.

از این نوع با 5 سالن سینمای زیبا در گوشه و کنار جهان برخورد کردیم که شاید آشنایی با آنها برای شما هم جالب باشد.

سالن سینمای المپیا (Olympia)، یونان


سالن سینمای بلیتز(Blitz)، جاکارتا، اندونزی


سالن سینمای بودا، بوداپست


ابتکار IKEA و تبدیل سینما کینواستار دولوکس (Kinostar De lux)، به سالنی با امکانات جالب، مسکو، روسیه


و این هم تصویر یک سینمای خانگی با امکاناتی مشابه در لندن


صرف غذا درسالن‌های سینمای علمی تخیلی به سبک دیزنی، استودیوهای دیزنی در هالیوود

سالن سینمای الکتریکی، نایتینگ هیل (Notting hill)


سالن سینمای پارامونت، اوکلند، کلیفرنیاتماشای فیلم در آب گرم (Hot tub)، لندنسالن سینمای اوریندا (Orinda)، کلیفرنیا


سالن سینمای گرومن به سبک چینی (Graumann Chinease Theater)، لس اَنجلس
سالن سینما با تزئینات مصری، لس اَنجلس


سالن سینمای فاکس، اوکلند
سالن سینمایی در پاریس:

سالن ویژه‌ی نیوپورت، نیوپورت سیتی (Newport City)


سالن سینمای بیجو(Bijou)، بریج‌پورت (Bridgeport)


سالن سینمای دریاچه‌ی بزرگ (Grand Lake)، اوکلند (Oakland)
کلوب سینمایی پرتقال(The orange Cinema Club)، پکن


کِرِست وست‌وود (Crest Westwood)، لس اَنجلس
شما کدام سینما را انتخاب می‌کنید؟ مدرن یا کلاسیک؟ آیا نوآوری های صورت گرفته در سالن‌های سینمای مدرن، توجه شما را به خود جلب کرد؟ یا نه، همچنان تماشای فیلم به شکل سنتی و معمول را ترجیح می‌دهید؟

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها