صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

«همشهری کین» به ایران می‌آید

فیلم‌سینمایی «همشهری کین» ساخته «اورسن ولز» که از مهمترین فیلمهای تاریخ سینماست به زودی در گروه هنر و تجربه اکران می‌شود.

همشهری کین
 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روابط عمومی گروه هنروتجربه اعلام کرد که فیلم «همشهری کین» یکی از برترین آثار تاریخ سینما ساخته «اورسن ولز» از تاریخ 11اسفند در سینماهای گروه هنر و تجربه اکرانش آغاز خواهد شد و اولین نمایش این فیلم در موزه سینما و پردیس سینمایی هویزه مشهد خواهد بود.

«همشهری کین» از برترین‌های تاریخ سینما، فیلمی است که با نام «اورسن ولز» بزرگ گره خورده است؛ و در اکثر نظرسنجی‌هایی که تاکنون انجام شده است عنوان برترین فیلم تاریخ سینما را از آن خود کرده است.

« اورسن ولز» کارگردان بزرگ سینمای جهان در سال 1941 با ساخت اولین فیلم بلند خود بر اوج قله شهرت ایستاد. سبک خاص فیلم‌سازی، استفاده‌ خلاقانه از نور، بهره‌گیری بی‌نظیر از زاویه‌های دوربین، تکنیک‌های صدابرداری و برداشت‌های بلند از جمله شاخصه‌های فیلم‌سازی اورسن ولز محسوب می‌شوند که به خوبی از همه این شاخصه‌ها در شاهکار «همشهری کین» بهره برده است.

این فیلم نامزد کسب هفت جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم و کارگردانی شد اما ولز درنهایت موفق شد جایزه اسکار بهترین فیلمنامه را از آن خود کند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها