صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

آتش سوزی در پردیس سینمایی ملت؟

عضو شورای شهر تهران در صحن علنی امروز اعلام کرد دیشب در پردیس سینمایی ملت، واقع در پارک ملت در شمال تهران، آتش سوزی اتفاق افتاده ولی هیچ هشداردهنده ای، حریق را اعلام نکرده است.

پردیس سینمایی
اعتراض رئیس فراکسیون اصلاح طلبان
معصومه آباد، رئیس کمیته ایمنی و سلامت شورای شهر تهران در صحن علنی این شورا، اعلام کرد دیشب آتش سوزی در پردیس سینمایی ملت اتفاق افتاده است.

او ادامه داد: اگر در سینمایی که 30 سال پیش ساخته شده باشد، این اتفاق بیفتد، دلایل خود را دارد، ولی حریق در شرایطی در این پردیس سینمایی اتفاق افتاده که در مسیر راه پله ها هیچ هشدار دهنده ای نصب نشده است.
آباد گفت: در هر 4 سالن نمایش، فیلم در حال اکران بوده است ولی بدون هیچ هشداردهنده یا اعلام دود، این اتفاق افتاده و تماشاچیان مطلع نشده اند تا زمانی که این دود به محل اجرای نمایش می آید.

این عضو شورای شهر در ادامه گفت: هر چند آتش نشانی به موقع حضور می یابد و سالنها تخلیه می شود ولی جای تاسف دارد چطور امکان دارد با توجه به اینکه در برنامه دوم توسعه شهر و درتمام قوانین تاکید داریم پایان کار صادر شده، سالنها بدون سیستم اطفای حریق کار می کنند.مردم در مکانهای عمومی با علم بر اینکه این مکانها ایمن هستند حضور می یابند. از آتش نشانی می خواهیم نسبت به کنترل هایی که دارند، دقت بیشتری داشته باشند.

مدير پرديس ملت: هيچ آتش‌سوزي در اين سينما رخ نداده است
هادي منبتي با اشاره به مجهز بودن پرديس سينمايي ملت به پيشرفته‌ترين سطح تجهيزات ايمني گفت: روز گذشته هيچ آتش‌سوزي خاصي رخ نداده و هيچ‌گونه خسارتي به ساختمان پرديس سينمايي ملت وارد نشده است.
مدير عامل موسسه تصوير شهر در پي انتشار برخي خبرها توضيح داد: روز گذشته در ساعت ۱۹ سيستم اعلام حريق پرديس سينمايي ملت اعلام نشت دود مي‌کند که بلافاصله کارکنان براي يافتن منشاء دود به محل حادثه مي‌روند؛ اما در محل طبقه منفي دو، گالري پرديس ملت که سنسورها دود را تشخيص داده‌اند هيچ نشاني از دود توسط کارکنان ديده نمي‌شود؛ به همين دليل براي اطمينان بيشتر با آتش‌نشاني تماس مي‌گيرند.
رييس پرديس سينمايي ملت افزود: ماموران آتش نشاني پس از ۱۰ دقيقه به ساختمان پرديس سينمايي مي‌رسند و شروع به گشتن محل مي‌کنند و در نهايت منشاء دود را خارج از پرديس و در ضلع غربي محوطه و در نزديکي پله فرار مي‌يابند که يک برگه مقوا و تخته چوب به علت نامشخصي آتش گرفته و خاموش شده بوده است و دود آن از راه سيستم هوا ساز که به صورت دائم فعال است وارد فضاي طبقه منفي ۲ شده و سيستم اعلام خطر را فعال کرده بوده است.
منبتي با بيان اينکه سنسورهاي پرديس سينمايي ملت به دود و گرما حساس هستند که با توجه به اينکه گرمايي درکار نبوده سيستم ريزش خودکار آب پاش فعال نشده است، افزود: در واقع هيچ حادثه‌اي رخ نداده است و يک ريال هم به پرديس سينمايي آسيب نرسيده است و حتي دود مطرح شده ايجاد کثيفي نيز در مجموعه نکرده است. وي با اشاره به اينکه مخاطبان پرديس سينمايي ملت ارزشمند‌تر از هر چيزي براي مجموعه سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران است، گفت: به دليل رعايت همه جوانب ماموران آتش نشاني حدود يک ساعت در محوطه با چک کردن کانال‌ها و مکان‌هاي مختلف از نبود هرگونه خطري اطمينان کسب کردند و در اين ساعت فقط براي اطمينان بيشتر دستور تخليه دو سالن را داديم، اما پرديس سينمايي بقيه نمايش‌ها را طبق برنامه و بدون هيچ مشکلي اجرا کرده است و حتي مردمي که از آن‌ها خواستار پس گرفتن بليط‌هايشان بوديم به اين دليل که خطري احساس نمي‌کردند نسبت به اين مساله اعتراض داشتند و خواستار ادامه نمايش فيلم بودند.
رييس پرديس سينمايي ملت با بيان اينکه اين مجموعه فرهنگي داراي بالاترين سيستم‌هاي ايمني به لحاظ آتش‌سوزي، زلزله و وقايع غير مترقبه است، گفت: ۱۲۶ کپسول پودري و co2 با حجم مخزن ۴ تا ۵۰ کيلويي در تمام طبقات پرديس سينمايي تعبيه شده است که توسط شرکت‌هاي مورد تاييد سازمان آتش نشاني به صورت ماهانه آزمايش مي‌شوند و کارکنان پرديس نيز آموزش‌هاي لازم را براي استفاده از اين تجهيزات ديده‌اند. وي با اشاره به اينکه مجتمع سينمايي پرديس ملت از بهترين سيستم‌هاي اعلام حريق بهره‌مند است که ويژگي‌ آدرس‌پذيري را دارد، تصريح کرد: ۳۶۱ سنسور اعلام حريق در فضاهاي مختلف مجتمع پرديس سينمايي ملت وجود دارد که همه زير نظر شرکت‌هاي مورد تاييد سازمان آتش‌نشاني قرار دارند؛ همچنين سيستم اعلام مديريت هوشمند BMS متصل به سيستم اعلام حريق به محض فعال شدن سنسورها در گرما ساختمان را به صورت خودکار مديريت مي‌کند و هواسازها را براي جلوگيري از انتقال گرما در ساختمان خاموش مي‌کند، آسانسورها را به طبقه همکف انتقال مي‌دهد و پله‌هاي برقي را خاموش و درب‌ها را باز نگه مي‌دارد و اين پرديس سينمايي مجهز به ۴۲ «فايرباکس» پنج هزار ليتري است که آب را با فشار ۶ «بار» براي خاموش کردن آتش احتمالي منتقل مي‌کند و هيچ نگراني به لحاظ ايمني اين مجموعه وجود ندارد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها