صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

اکران «خانه دختر» منوط به انجام 4 اصلاحیه

شنیده می شود فیلم سینمایی «خانه دختر» که از معدود آثار ملتهب سی و سومین جشنواره فیلم فجر بود برای اکران باید چند اصلاحیه تن دهد.

خانه دختر
از جمله آثار اجتماعی گزنده جشنواره سی و سوم فیلم فجر “خانه دختر” بود؛ فیلمی که سوژه ملتهب خود را در لایه ای از اشارات غیرمستقیم و کنایات بیان می کرد.

با این حال همین کنایه گویی ها هم سبب ساز آن شد که یکی دو رسانه افراطی به فیلم پرداخته و آن را اثری قلمداد کنند که خط قرمزها را رد کرده است.

همین شانتاژها بود که موجب شد این فیلم که در بسیاری از رشته ها و از جمله فیلمنامه، کارگردانی و بازیگر اول مرد جزو آثار متفاوت جشنواره بود راهی به فهرست کاندیداهای سیمرغ پیدا نکند و البته حرف و حدیثهایی هم پیرامون اکران رسمی آن شکل گیرد.

“خانه دختر” که فیلمنامه اش را پرویز شهبازی نوشته و کارگردانی آن را شهرام شاه حسینی انجام داده، داستان دختری را بیان می کند که تنها ساعاتی پیش از برگزاری مراسم ازدواجش از سوی والدین نامزدش متهم میشود به دوشیزه نبودن و همین است که سرنوشت تراژیک و مرگباری را برای وی رقم می زند.

پروانه نمایش منوط به تعدیل و حذف نماها

تازه ترین شنیده ها حکایت از آن دارند که تهیه کننده فیلم هنوز نتوانسته پروانه نمایش فیلم را بگیرد و مسئولان اداره نظارت به صراحت به وی اعلام کرده اند که صدور پروانه نمایش فیلم منوط است به انجام ۴ مورد اصلاحیه.

گویا یکی از موارد اصلاحی مربوط به دیالوگهایی است که میان حامد بهداد و بابک کریمی که به ترتیب نقش داماد و پدرزن را در فیلم بازی میکنند در خانه پدرزن درمی گیرد؛ در این نما پسر جوان که داغدار از دست دادن نامزدش است پدرزن را تهدید میکند به اینکه نگذارد حرفهایی بزند که آبروی وی را زیر سوال می برد.

دیگر مورد اصلاحی مربوط به نمایی است که پدرزن، پسر خردسالش را به بهانه بازی کردن به بیرون از خانه فرستاده و در آن سو از دختر کوچکترش می خواهد حرف زیادی نزند.

نماهای مربوط به حضور مادر سنتگرای پسر جوان و اجباری که وی به دختر جوان برای حضور نزد پزشک می کند از دیگر مواردی است که گویا باید تعدیل شود.

 شنیده شده یکی دیگر از نماهایی که باید تعدیل شود مربوط به حضور پدرزن و داماد در پزشکی قانونی است!

آیا حتی با داشتن پروانه نمایش شرایط اکران فراهم می شود؟

طبیعی است که تا این اصلاحات انجام نشود “خانه دختر” پروانه نمایش نمی گیرد و البته مشخص نیست که حتی با داشتن پروانه نمایش فیلم خواهد توانست اکران شود یا نه.

به هر حال تجربه ایجاد بحران بر سر اکران آثار مجوزداری چون “عصبانی نیستم” و “خانه دختر” این ظن را ایجاد می کند که حتی با وجود داشتن پروانه هم شاید فیلم نتواند اکران بی حاشیه ای را پشت سر بگذارد.

محمد شایسته یک کمدی-اجتماعی تهیه می کند

از اینها که بگذریم محمد شایسته تهیه کننده “خانه دختر” عزم خود را جزم کرده که فعالیت سینمایی خود را ادامه دهد.

بعد از بازخوردهای مثبت منتقدان نسبت به “خانه دختر” در جشنواره، چند فیلمنامه نویس متبحر داخلی فیلمنامه های تازه خود را برای تهیه در اختیار شایسته قرار داده اند.

یکی از این فیلمنامه ها که زمینه ای کمدی-اجتماعی دارد بیش از بقیه فیلمنامه ها مورد توجه محمد شایسته قرار گرفته و او نیمه ابتدایی سال آینده این کمدی-اجتماعی را تهیه خواهد کرد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها