صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

تربت‌حیدریه بعد از ۱۲ سال صاحب سینما شد

تربت حیدریه که در گذشته دور یکی از قطب های سینمای شرق کشور بود دیشب بعد از 12 سال مجددا صاحب سینما شد .

 شب گذشته سینما «اندیشه» در تربت‌حیدریه افتتاح و این شهر پس از ۱۲ سال صاحب سالن سینما شد.
در جریان برگزاری آیین اختتامیه پنجاه و یکمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان ــ تیژ که شهریورماه سال جاری در تربت‌حیدریه برگزار شد، طرح تجهیز سالن اندیشه این شهر در جهت بهره‌برداری به‌عنوان سالن سینما با مدیریت انجمن سینمای جوانان دفتر تربت‌حیدریه از سوی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر با همکاری سازمان سینمایی وزارت ارشاد اسلامی، موسسه سینما شهر و انجمن سینمای جوانان ایران مطرح شد.

در نهایت شب گذشته ۱۴ اسفندماه و با پیگیری انجمن سینمای جوانان ایران، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تربت‌حیدریه، مساعدت سازمان سینمایی و موسسه سینما شهر مراسم افتتاحیه سالن سینما اندیشه تربت‌حیدریه با حضور مدیران و مسئولان فرهنگی، دولتی، فرماندار، شهردار، اعضای شورای شهر، جمعی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران و حضور مردم تربت‌حیدریه با نمایش فیلم سینمایی «شیار ۱۴۳» برگزار شد.

حضور علاقه‌مندان در این مراسم به‌اندازه‌ای بوده است که بعد از پر شدن تمامی صندلی‌های سالن و نشستن علاقه‌مندان روی زمین و پرشدن کامل سالن تعداد بسیار زیادی از اهالی تربت‌حیدریه موفق به حضور در این مراسم نشدند.

آخرین سالن سینمای تربت‌حیدریه از جمع دو سالن سینمایی که در این شهر فعالیت می‌کرده ۱۲ سال پیش به بهانه بازسازی به‌کلی تخریب شد و هرگز مراحل بازسازی آن بعد از تخریب کامل آغاز نشد. این در حالی است که سینما «۲۲ بهمن - تاج سابق» با هزار صندلی یکی از منحصر به فردترین سینماهای ایران در آن زمان بوده است.
شایان ذکر است  در سال های 1338 و 1339 چهار سالن سینما به نام های فردوسی - تاج - سعدی و مولن روژ در این شهر مورد بهره برداری قرار گرفته بود .

در جریان برگزاری این مراسم از خانواده‌های شهدا و ایثارگران تقدیر و قدردانی به عمل آمد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها