صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما جشنواره فیلم فجر

گزارش آئین آغاز اکران نوروزی 94 و تقدیر از پر فروش های 93 + عکس ها

رئیس سازمان سینمایی در مراسم آغاز اکران فیلم های سینمایی در سال ۹۴ گفت:باید اعتراف کنم در بخشی از مدیریت موفق نبودیم در سالی که گذشت کاری برای فیلمنامه نویس ها نتوانستیم انجام بدهیم باید فیلمنامه نویس بیشتر دیده شوند زیرا بن مایه ساخت یک اثر هستند.

آیین
 آئین آغاز اکران نوروزی با اجرای محمد سلوکی آغاز شد در ابتدا از کارگردانان فیلم‌های روز مبادا، مردی که اسب شد و پریدن از ارتفاع کم  که در گروه هنر و تجربه  در اکران نوروزی به نمایش درمی‌آیند توسط دو تن از سیاستگذاران این گروه  سیف الله صمدیان و هوشنگ گلمکانی با اهداء گل تقدیر شد.

در ادامه این مراسم، فیلم های سینمایی «استراحت مطلق» از عبدالرضا کاهانی، «ایران برگر» به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی،«رخ دیوانه» به کارگردانی ابوالحسن داودی، «روباه» به کارگردانی بهروز افخمی، «طعم شیرین خیال» به کارگردانی کمال تبریزی معرفی و رونمایی شدند.

منیژه حکمت با اهدای گل به عوامل فیلم «استراحت مطلق» به این اثر سینمایی اشاره و یادآور شد: با دیدن چنین آثاری به سینمای ایران می بالم و از رضاکاهانی تقدیر می‌کنم.

مرتضی شایسته به عوامل فیلم سینمایی «استراحت مطلق» و حبیب اسماعیلی به نمایندگی از سینماگران به عوامل فیلم «رخ دیوانه»، همسر و فرزند شهید داریوش رضایی نژاد به عوامل فیلم «روباه» و علی سرتیپی به عوامل «طعم شیرین خیال» گل اهدا کردند.

در ادامه این مراسم با حضور حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی، حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و نظارت آثار سینمای و معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی و سمعی و بصری از مرضیه برومند کارگردان، علی سرتیپی و منیژه حکمت تهیه کنندگان فیلم "شهر موش ها"، تهمینه میلانی کارگردان، محمد نیک بین تهیه کننده و مرتضی شایسته پخش کننده "آتش بس 2"، کمال تبریزی کارگردان، جواد نوروزبیگی تهیه کننده و حبیب اسماعیلی پخش کننده فیلم "طبقه حساس"، نرگس آبیار کارگردان، محمد حسین قاسمی تهیه کننده فیلم "شیار 143"،مسعود ده نمکی کارگردان، سید محمود رضوی تهیه کننده و علی سرتیپی پخش کننده فیلم "معراجی ها" به عنوان برگزیدگان اکران سال 93 تقدیر شد.

حبیب اسماعیلی در این بخش گفت: از مردمی که به تماشای فیلم طبقه حساس آمدند تقدیر می‌کنم و امیدوارم وزارت ارشاد از همه پخش کنندگان فیلمی که از این وزارتخانه مجوز دارند حمایت کند.

تهمینه میلانی نیز در این بخش یادآور شد: اگر امکان برای بانوان در جامعه فراهم شود آنها هم می توانند آثار قابل توجهی را در سینمای ایران خلق کنند. در سال 94 سه بانو فیلم های پرفروش سینمای ایران را ساختند و امسال دیدیم که بانوان موفق بودند

ایوبی: برای فیلمنامه نویسان کاری نکردم

حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی در ابتدای سخنان گفت:  من از همه اهالی هنر و فرهنگ و هنرمندانی که حضور دارند تشکر می‌کنم.سال 93 سپری شد انشاء الله سال بهتری را پیش روی خواهیم داشت. امیدوارم سال آینده سال وحدت و همدلی بیشتر باشد.

وی در ادامه گفت: من پیش از این هنرمندان سینما را سینماگران خطاب می کردم اما احساس همدلی بیشتری نسبت به شما دارم و شما را بچه‌های سینما  خطاب می‌کنم زیرا احساس می‌کنم شما برادران و خواهرانم  هستید و من موظفم نگاهی پدرانه نسبت به سینما داشته باشم و بچه های سینما را  مانند فرزندانم می‌دانم.من با خوشحالی شما خوشحال و از ناراحتی شما غمگین می شوم من نگران حال بد شما هستم. امیدوارم به گونه‌ای رفتار کنیم روز به روز حالتان بهتر شود و فیلم های بهتر و درخشان تر ساخت شود ما به  راهنمایی های شما نیاز مند هستیم به ما مشورت بدهید.

ایوبی در ادامه گفت: امیدوارم روز به روز فیلم‌های بهتر با کیفیت بالاتر ساخته شود و  وضع سینما بهتر شود من باور و اعتقاد دارم در سال 94 سینما شرایط بهتری خواهد داشت. برخی سینما را دوست دارند برخی نسبت به آن  تردید دارند یا ندارند، نگرانی هایی دارند این‌ها نشان از اهمیت سینما است. باید سعی کنیم اختلافات را کنار بگذاریم و باهم حرف بزنیم برخی می خواهند از اختلافات سوء استفاده کنند نباید اجازه این کار را بدهیم در همه قسمت های کشور گروه ها با هم  اختلاف نظرها دارند اما ما از حضور هنرمندان بهره مند هستیم و آن‌ها  سرمایه های عظیم ما هستند  به خاطر این سرمایه ها و ذخیره ها باید اختلافا را کنار بگذاریم . حتی اگر در میان ما نیستند آثارشان و انرژی مثبت شان وجود دارد.

رئیس سازمان سینمایی ادامه داد:  من باید اعتراف کنم در بخشی از  مدیریت موفق نبودیم در سالی که گذشت کاری برای فیلمنامه نویس ها نتوانستیم انجام بدهیم باید فیلمنامه نویس بیشتر دیده شوند زیرا بن مایه ساخت یک اثر هستند.

وی در ادامه  به نقد آثار اشاره کرد و گفت: باید نهضت واقعی راه بیافتد تا به درستی و  منصفانه آثار نقد شود تا  سینمای کشور  ارتقاء یابد. جامعه منتقدین ما  در سال 94 توانا همه آثار را نقد کنند و به اعتلای  سینمای کشور کمک کنند . خبرنگاران سینمایی بسیار زحمت می‌کشند و تلاش می‌کنند سینما را رصد می کنند و دلسوزانه سینما را دنبال می کنند. این جامعه رسانه ای می توانند به ما یاری برسانند تا بتوانیم دست به دست سینمای کشور را ارتقاء دهیم. من در هرجایی که جلسه بوده است از سینما دفاع کردم و خوشحالم مردم کشور به سینما علاقمند هستند و با وضعیت اقتصادی، آلودگی هوا و... سینما را تنها نمی گذارند.

وی در خاتمه به اکران مناسب نوروز اشاره کرد و گفت: در اکران امسال تلاش شده تا همه نوع فیلمی با سلایق مختلف وجود داشته باشد تا بتوانیم مخاطب را راضی کنیم. خانواده سینما خانواده خوبی است تشکر می کنم از همه همکاران که خیلی خوب تلاش می‌کنند. با چه عشقی نگران و احترامی این را برگزار می‌کنند.

در ادامه مراسم از خانواده شهید داریوش رضایی نژاد و کیانوش عیاری تقدیر به عمل آمد.

پس از تقدیر از خانواده شهید هسته‌ای محمدرضا فرجی و سید صادق موسوی از مدیران سازمان سینمایی بالای سن رفتند و از بهترین سالن های سینما ونوس قم، ساویز کرج و بهمن سنندج ، ماندانا تقدیر شد.

بهترین سالن سینما کورش (مهدی فضلی)، انتخاب شد و از فولادی مدیر سینما کیان تقدیر به عمل آمد. در  بخش فنی از  جمشیدی (مسول فنی برج میلاد) تقدیر شد و بهترین مسئول اتاق فرمان هم محمود کارگزار از سینما کورش انتخاب شد.

گزارش تصویری این مراسم را در ادامه ببینید.
                       

                       

                       

                       

                       

                       

                       

                       

                       

                       

                       

                       عکاس: سجاد احمدی مجد

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها