صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

تلخ و شیرین سینما در سال 93-2: کشمکش بر سر پخش مسابقات جام جهانی در سینماها، علت عدم حضور پرویز پرستویی در «چ» و.../ مرور اردیبهشت پر خبر سینما در سال 93

مهم ترین خبرهای سینمای ایران در رادیبهشت ماه سال 1393 رال در ادامه با هم می خوانیم. این ماه یکی از ماه های پر خبر سینمای ایران در سال گذشته بود.

فوتبال
 اول اردیبهشت: رئیس سازمان سینمایی  از قطعی شدن اجرای طرح "سینما کارت " خبر داد.وی توضیح داد:کارت‌های سینما به صورت با "نام" که برای کارکنان ادارات و اشخاص حقیقی و با قابلیت شارژ شدن ارائه می‌شود و بی‌نام که به صورت کارتهای هدیه در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت و در نخستین فاز اجرایی این پروژه کارت‌های سینما بین کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توزیع خواهد شد.

گفتنی است اجرای پروژه سینما کارت از نیمه دوم سال آغاز شد و تا به امروزنیز ادامه یافته است و سینما کارت های بسیاری توزیع شده است.


دوم اردیبهشت: اسامی بازیگران فیلم سینمایی «خانه دختر» منتشر شد و حامد بهداد، پگاه آهنگرانی، بابک کریمی و باران کوثری به این فیلم پیوستند.

 همچنین در این روز شهرام مکری از اکران فیلم «ماهی و گربه» در طرح اکران فیلم های هنر و تجربه ابراز رضایت کرد.

 سوم اردیبهشت: محمدرضا سعیدی پور مدیر سینما «آزادی» با ابراز امیدواری از پخش مسابقات جام جهانی فوتبال در این سینما تاکید کرد: اگر خانواده‌ها و خانم‌ها امکان حضور در سینما را برای تماشای مسابقات نداشته باشند از پخش فوتبال صرف‌نظر خواهیم کرد

ششم اردیبهشت: در این روز آمار فروش فیلم های روی پرده از طرف پخش کنندگان اعلام شد که فیلم «زندگی جای دیگری است» در هفته اول اکران خود 60 میلیون تومان فروخته است و فیلم «طبقه حساس» نیز به مرز فروش 4.5 میلیارد تومان در کل کشور رسیده است.

نهم اردیبهشت: پرویز پرستویی درباره عدم حضورش در فیلم «چ» گفت: تنها چیزی که آزارم داد، تهیه‌کننده فیلم بود و معتقدم وقتی شهید چمران را می‌خواهیم بسازیم باید اعتقاد هم داشته باشیم. چگونه می‌توانستم با این تهیه‌کننده درباره فیلم صحبت کنم. معتقدم سینما جای این آدم‌ها نیست و باید با صداقت جلو آمد. بعد هم دیدید در همان اوایل کار به مشکل خورد

سیزدهم اردیبهشت: در این روز مهدی مسعودشاهی پس از اعلام رسمی حکم دبیری جشنواره 28 فیلم‌های کودکان و نوجوانان اعلام کرد: امیدوارم با کمک هم، جشنواره خوبی را در اصفهان داشته باشیم.

همچنین در این روز فرمانده نیروی انتظامی تکلیف پخش مسابقات جام جهانی در سینماها را روشن کرد.سردار اسماعیل احمدی مقدم  در مورد نظر نیروی انتظامی درباره پخش بازی‌های فوتبال جام جهانی در سینماها گفت: مسئله ما این است که ضوابط اخلاقی در این مکان رعایت شود.

وی با اشاره به اتفاقات رخ داده در سینماهای محل پخش فوتبال در گذشته، گفت: در آنجا پایکوبی و رفتارهای ناهنجار صورت می‌گرفت، به گونه‌ای که هنگامی که اعلام کردیم این سینماها فقط برای آقایان باشد دیگر کسی نیامد و این نشان می‌دهد که ممکن است سینماها بستری برای بروز ناهنجاری‌های رفتاری شوند و ما نباید به آن دامن بزنیم.

پانزدهم ادریبهشت:
در این روز اعلام شد هدیه تهرانی سرمایه گذاری و بازیگری جدیدترین فیلم ابراهیم شیبانی «سایه ات را قاب میگیرم» را بر عهده خواهد داشت.
 

شانزدهم ادریبهشت: دبیر شانزدهمین جشن خانه سینما در این روز انتخاب شد.فرهاد توحیدی رئیس و سخنگوی هیأت مدیره خانه سینما اعلام کرد؛ در جلسه دوشنبه پانزدهم اردیبهشت ماه هیات مدیره جامعه اصناف سینمای ایران که با حضور کلیه اعضاء ، بازرس و مدیرعامل خانه سینما برگزار شد، آقای محمد بزرگ نیا ، کارگردان برجسته سینمای ایران به اتفاق آراء به عنوان دبیر شانزدهمین جشن بزرگ سینمای ایران برگزیده شد

هفدهم اردیبهشت 93: لیلا حاتمی بازیگر سینمای ایران در یبن هیات داوران بخش رقابتی جشنواره کن قرار گرفت. جن کمپیون سوفیا کاپولا گائل گارسیا برنال و... دیگر داوران بخش رقابتی کن 2014 بودند.

هیجدهم اردیبهشت: سقف سینما «پرسیا» در شیراز سرانجام فروریخت. فرزاد تیموری، مدیر سینما «پرسیا»ی شیراز،با ابراز گله از بی‌توجهی‌هایی که منجر به فرو ریختن سقف این سینما در سال فرهنگ شد، بیان کرد:‌ پیش از این درباره وضعیت نامناسب سقف سینما «پرسیا» هشدارهایی داده بودیم اما سرانجام صبح امروز، پنج‌شنبه 18 اردیبهشت‌ماه، سقف این سینما فرو ریخت.

همچنین در این روز فیلم «ماهی و گربه» به بخش رقابتی جشنواره سیدنی استرالیا راه یافت.


نوزدهم اردیبهشت: در جدیدترین آمار فروش ارائه شده ازسوی پخش کنندگان فیلم «پنج ستاره» در دو روز اول اکران خود حدود 30 میلیون تومان فروخته بود.

همچنین در این روز ابوالحسن داودی پیش تولید تازه ترین فیلم خود«رخ دیوانه» را آغاز کرد.

 در این روز ، مراسم بزرگداشت مسعود کیمیایی کارگردان سینما  در کانون زبان پارسی با حضور جمعی از چهره‌ها از جمله شهرام ناظری، داریوش شایگان، بهروز افخمی، محمدرضا فروتن، مرجان شیرمحمدی،‌ اکبر زنجانپور، پولاد کیمیایی، هوشنگ گلمکانی، منوچهر اسماعیلی،‌ جعفر والی، جواد مجابی، احمد پوری، احمد طالبی‌نژاد، فخرالدین فخرالدینی و ... برگزار شد

جمشید مشایخی در این مراسم با اشاره به اینکه عاشق مسعود کیمیایی است و افتخار دوستی با او را دارد، خاطراتی را از زمانی که برای فیلم قیصر به عنوان بازیگر انتخاب شد، یادآوری کرد.

این بازیگر سینما و تلویزیون همچنین گفت: اولین بار کیمیایی فیلمی را کارگردانی کرد که یک ضدقهرمان نقش اصلی آن را به عهده داشت و ما فکر می‌کردیم محال است این فیلم مشتری داشته باشد اما برعکس شد. دلیل این بود که در جامعه عدالت وجود نداشت

بیستم اردیبهشت: در این روز تهمینه میلانی که پروانه نمایش فیلم «آتش بس2 » را دریافت کرده بود گفت: وی با بیان اینکه «آتش بس2» را تا قسمت پنجم ادامه خواهم داد گفت: امیدوارم پنجمین قسمت این فیلم سیاسی باشد ضمن اینکه آتیلا پسیانی بازیگر مشترک این فیلم‌ها خواهد بود که به عنوان دکتر روانشناس حضور پیدا می‌کند.

بیست و چهارم اردیبهشت: اکران عمومی دو فیلم «متروپل» به کارگردانی مسعود کیمیایی و «اشباح» به کارگردانی داریوش مهرجویی از این روز آغاز شد و در اتفاقی نادر، فیلم دو کارگردان قدیمی و تاریخساز سینمای ایران همزمان روی پرده رفتند.

بیست و ششم اردیبهشت: در این روز عزت الله انتظامی از وضعیت خانه موزه اش ابراز نارضایتی کرد. آقای بازیگر که قرار است بزودی خانه موزه‌اش به بهره‌برداری برسد،درباره آن گفت: آخرین‌بار که آنجا را دیدم برایم راضی کننده نبود، چرا که قرار نبود ظاهر بیرون و داخل خانه تغییر کند اما در این بنای بازسازی شده کمتر نشانی از گذشته پیدا می‌شود. ضمن اینکه قرار بود وسایلم که در خانه مانده بود نیز بعد از آماده شدن به آنجا منتقل شود که آن هم اتفاق نیافتاد..

سی ام اردیبهشت: فیلم سینمایی «رد کارپت» ساخته رضا عطاران روز 30 اردیبهشت در بازار بین‌المللی جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد..

این فیلم دومین ساخته بلند سینمایی رضا عطاران در مقام کارگردانی است. هم اکنون نیز احمد احمدی، تهیه‌کننده این اثر به نمایندگی از عوامل فیلم و عطاران برای حضور «رد کارپت» در بازار بین‌المللی جشنواره کن حضور دارد.  همچنین فیلم سینمایی «فرشته‌ها با هم می‌آیند» در همیبن روز در بازار کن روی پرده رفت.

در این روز رئیس انجمن سینماداران کشور در پی اظهار نظر جانشین فرمانده "ناجا" درباره ممنوع بودن پخش مسابقات فوتبال جام‌جهانی در سینماها به صورت مختلط بیان کرد: اگر واقعا نظر نیروی انتظامی بر این باشد که خانواده‌ها نتوانند همراه یکدیگر در سینماها مسابقات را تماشا کنند، ما هم از پخش مسابقات فوتبال صرف نظر می‌کنیم.

محمدقاصد اشرفی در این‌باره بیان کرد:‌ موضع رسمی خود را پس از جلسه‌ای که در این باره خواهیم داشت اعلام می‌کنیم اما اگر نگرانی نیروی انتظامی بر این است که فوتبال فقط برای قشر خاصی پخش شود، حاضر نیستیم نگرانی آن‌ها بیشتر شود.

سی و یکم اردیبهشت: در این روز شایعه سکته شهاب حسینی در چند رسانه مطرح شد که این خبر ساعاتی بعد توسط پزشک شهاب حسینی تکذیب شد. یکی از مسئولان بیمارستانی که شهاب حسینی (بازیگر سینما و تلویزیون) در آن بستری شده بود گفت: این بازیگر به دلیل خستگی مفرطی که داشت به بیمارستان مراجعه کرد و پس از بررسی‌هایی در اورژانس، مرخص شد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها