صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

تلخ و شیرین سینما در سال 93-11 : «رخ دیوانه» بهترین فیلم سی و سومین جشنواره فجر

مهم ترین وقایع بهمن ماه سینمای ایران در سال 93 را بخوانید.

رخ دیوانه
سوم بهمن:در این روز اعلام شد که 50  درصد از بلیت‌های جشنواره سی و سوم فیلم فجر در روز اول به فروش رسید.محسن شمس مدیر سامانه پیش‌فروش بلیت‌های جشنواره فیلم فجر با بیان اینکه پیش فروش بلیت تا آخر وقت امروز جمعه 3 بهمن ماه ادامه خواهد داشت‌، گفت: در 48 ساعت اول بیش از 8 هزار سری بلیت توسط مردم خریداری شد‌ و برای آخرین نوبت‌، بار دیگر افزایش سهمیه را انجام دادیم.

وی افزود: امسال با توجه به اینکه بلیت اهدایی سازمان‌ها و نهادها حذف شده است و همچنین جدا شدن بخش بین‌الملل جشنواره از بخش ملی ظرفیت بیشتری در اختیار مردم قرار گرفت و در گیشه نیز سهم بیشتری به مردم اختصاص پیدا خواهد کرد و خوشبختانه تاکنون با استقبال خوبی مواجه بوده‌ایم.

پنجم بهمن:طی احکامی جداگانه از سوی دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، اسامی هیات داوران بخش نگاه نو سی‌ و‌ سومین جشنواره فیلم فجر اعلام شد.

  همایون اسعدیان، حسن بلخاری، فرشته طائرپور، محمدمهدی عسگرپور و رضا مقصودی به عنوان هیات داوران بخش نگاه نو سی‌ و‌ سومین جشنواره فیلم فجر آثار این بخش را داوری خواهند کرد.


ششم بهمن:دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، اسامی هیات داوران بخش سودای سیمرغ سی‌ و‌ سومین جشنواره فیلم فجر را اعلام کرد.

  علیرضا رضاداد در حضور دکتر علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دبیرخانه جشنواره فیلم فجر، اسامی داوران بخش سودای سیمرغ را بدین شرح اعلام کرد.

مجید مجیدی (رئیس هیات داوران)، عبدالله اسکندری، محمد بزرگ نیا، عزیز ساعتی، علیرضا شجاع نوری، جواد طوسی و مهتاب نصیرپور به عنوان هیات داوران بخش سودای سیمرغ سی‌ و‌ سومین جشنواره فیلم فجر، آثار این بخش را داوری خواهند کرد.

هشتم بهمن:تحویل بلیت سینماهای مردمی سی و سومین جشنواره فیلم فجر از این روز در پردیسن ملت آغاز شد.

یازدهم بهمن:مراسم افتتاحیه سی و سومین جشنواره فیلم فجر عصر روز یازدهم بهمن در برج میلاد تهران برگزار شد.درانتهای این مراسم از حسین جعفریان و محمد علی کشاورز تقدیر به عمل آمد.
همچنین فیلم محمد (ص) که قرار بود در مراسم افتتاحیه نمایش داده شود در این روز اکران نشد.

سیزدهم بهمن:نمایش دو فیلم «خانه دختر» و «چهارشنبه 19 اردیبهشت» در این روز واکنش های مثبت منتقدین و نویسندگان در سالن همایش های برج میلاد را برانگیخت.

چهاردهم بهمن:فیلم «مرگ ماهی» ساخته روح الله حجازی که از امیدهای اصلی جشنواره بود در این روز به نمایش درآمد و با واکنش های منفی بسیاری روبه رو شد.

پانزدهم بهمن:نمایش فیلم «عصر یخبندان» در این روز موجب رقم خوردن یک روز شلوغ در جشنواره شد و نمایش این فیلم نظرات متفاوتی را به دنبال داشت.

شانزدهم بهمن:فیلم های «رخ دیوانه» و «اعترافات ذهن خطرناک من» در این روز نظرات مثبتی را به خود جلب کردند.

هفدهم بهمن:فیلم «من دیه گو مارادونا هستم» ساخته بهرام توکلی در این روز در کاخ جشنواره به نمایش درآمد و با استقبال بسیار زیاد تماشاگران همراه شد.

هیجدهم بهمن:در این شب و پس از نمایش فیلم «پدر آن دیگری» اعتراضات زیادی به نبود این فیلم در بخش مسابقه جشنواره وارد شد.

نوزدهم بهمن:فیلم سینمایی «طعم شیرین خیال» آخرین ساخته کمال تبریزی در این روز در کاخ جشنواره به نمایش درآمد و تبریزی در هنگام نمایش فیلم دو مورد ممیزی وارد شده به فیلمش را در سالن فریاد زد.

بیستم بهمن:فیلم سینمایی «ایران برگر» در این روز به نمایش درآمد و واکنش های متفاوتی را به همراه داشت.

بیست و یکم بهمن:فیلم سینمایی «روباه» در شرایطی اکران شد که اکثر واکنش ها به فیلم منفی بود.

بیست و دوم بهمن:مراسم اختتامیه سی و سومین جشنواره فیلم فجر برگزار شد و فیلم «رخ دیوانه» با کسب جوایز بهترین فیلم بهترین فیلم از نگاه مردم بهترین جلوه های ویژه رایانه ای و  بهترین کارگردانی به عنوان بهترین فیلم جشنواره فجر انتخاب شد.

در بخش بازیگری نیز جوایز به شرح زیر اهدا شدند:

بهترین بازیگر نقش اول مرد: سعید آقاخانی برای «خداحافظی طولانی»

بهترین بازیگر نقش اول زن: باران کوثری برای «کوچه بی نام»

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: هومن سیدی برای «من دیه گو مارادونا هستم»

بهترین بازیگر نقش مکمل زن: سحر دولتشاهی برای «عصر یخبندان»

بیست و سوم بهمن:

فیلم محمد رسول الله (ص) به کارگردانی مجید مجیدی در حضور عوامل اصلی این فیلم برای جمعی از اصحاب رسانه و سینماگران به نمایش درآمد. در این نمایش که در ساعت 14آن روز در سینما «فرهنگ» انجام شد، این پروژه عظیم تاریخی برای اصحاب رسانه رونمایی شد.

بیست و ششم بهمن :فیلم «شب بیرون» به کارگردانی کاوه سجادی حسینی از روز یکشنبه 26 بهمن ماه در گروه سینمایی «هنر و تجربه» به نمایش عمومی درآمد.


دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها