صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما جشنواره فیلم فجر

کلاهبرداری تهیه‌کننده قدیمی سینما از یک کارگردان جوان

در تمامی حوزه هایی که با پول یا سرمایه نقدی سروکار دارند هرازگاه کلاهبرداریهایی رخ می دهد که دلیل اصلی آنها پای بند نبودن یکی از طرفین معامله به اصول قرارداد بوده است.

سینما
 حیطه هنر و بخصوص سینما نیز از این قاعده مستثنی نیست و در طی ادوار مختلف همواره بوده اند چهره هایی که با زیرپا گذاشتن اصول و قواعد حرفه ای به سوء استفاده مالی دست زده اند.
در تازه ترین مورد یکی از تهیه کنندگان قدیمی سینمای ایران که سابقه ای پر و پیمان در تولید آثار تجاری داشته است به سوء استفاده مالی از کارگردانی دست زده است که بنا بوده فیلم اولش را کارگردانی کند.
سوءاستفاده از اعتماد
این کارگردان خود سرمایه لازم برای تولید اولین کار بلندش را فراهم کرده اما از آنجا که برای صدور پروانه ساخت نیاز به این بوده که نام یک تهیه کننده حرفه ای پای کار باشد به سراغ تهیه کننده مذکور رفته و این تهیه کننده نیز در ابتدای کار با سخن گفتن از صداقت و دوستی و البته اینکه پول برایش کمترین ارزشی ندارد اعتماد کارگردان را جلب کرده!
توزیع بیشتر از ۲۰۰ میلیون میان فرزندان
با این حال کمی بعد از شروع پیش تولید و در حالی که بیشتر از ۲۰۰ میلیون وجه نقد در اختیار تهیه کننده قرار داده شده تا برای جلب عوامل پشت صحنه قراردادهای لازم را منعقد کند وی طی چند قرارداد با فرزندان و اقوامش و سپردن اموری مانند مدیریت تولید، دستیاری کارگردان و جانشینی تهیه کننده به آنها، بخشی از این مبلغ نقدی را میان آنها تقسیم کرده و مابقی را هم به عنوان دستمزد خود برداشته است!
همین امر موجب شده که کارگردان متوجه سوءاستفاده مالی او شده و علاوه بر حذف وی از پروسه تولید، شکواییه ای را علیه این تهیه کننده تنظیم کند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها