صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

مدیر سینما آزادی: تعیین قیمت بلیت سینماها بر اساس منطقه باشد/ سینما آزادی مشتریان خاص خود را دارد

مدیر سینما آزادی معتقد است قیمت بلیت سینماها باید براساس منطقه‌ای که در آن قرار دارند و قدرت خرید مردم همان محل تعیین شود.

سعیدی پور

رضا سعیدی‌پور مدیر سینما آزادی با اشاره به اینکه قیمت بلیت سینماها در تهران باید براساس منطقه جغرافیایی سینما تعیین شود، توضیح داد: از نظر من تا امروز ارشاد قیمت‌گذاری صحیحی برای سینماها انجام نداده است. در حال حاضر سینماهای تهران براساس درجه قیمت گذاری می شود که این مساله نمی تواند سیاست درستی برای قیمت گذاری بلیت باشد. به عنوان مثال پردیس سینمایی آزادی و پردیس راگا هر دو سینماهای مدرن هستند و قیمت بلیت این دو سینما ۸ هزار تومان است اما نباید این را فراموش کرد که قدرت خرید منطقه شاه عبدالعظیم با خیابان عباس آباد بسیار متفاوت است.

بلیت سینما براساس جغرافیا و قدرت خرید مردم منطقه قیمت گذاری شود

وی ادامه داد: در چنین شرایطی مدیر پردیس سینمایی راگا تصمیم می گیرد تا قیمت بلیت ها را نسبت به آن چه که مصوب شده است پایین تر بیاورد چرا که مردم در این منطقه نمی توانند بلیت ۸ هزار تومانی خریداری کنند.

مدیر پردیس سینمایی آزادی بیان کرد: به عنوان مثال سینما آزادی مشتری خاص خود را دارد و می توان قیمت بلیت این پردیس را تا ۱۰ هزار تومان نیز افزایش داد چرا که مشتریان ثابت آزادی از فیلم ها استقبال می کنند. در حال حاضر قیمت بلیت سینما آزادی به عنوان یک سینمای مدرن با سینماهایی که در محدوده این پردیس قرار دارند از جمله آفریقا، استقلال و قدس تفاوت چندانی ندارد، به همین دلیل مردم ترجیح می دهند تا فیلم ها را در پردیس آزادی ببینند و این مساله اصلا به نفع سینماهای دیگر نیست. در واقع در چنین شرایطی انتخاب اول، سینما آزادی است و در نهایت اگر مخاطب نتواند بلیت سینما آزادی را تهیه کند به این سینماها می رود.

می خواهم «آزادی» مشتری های خود را داشته باشد

وی ادامه داد: از نظر من پردیس‌هایی مانند آزادی باید فاصله خود را با سینماهای دیگر حفظ کنند تا سینماهای دیگر نیز بتوانند از فروش مناسبی برخوردار باشند. من نمی خواهم مشتری های سینمای دیگر به سینما آزادی بیایند، دوست دارم مشتری های خود را داشته باشم تا سینماهای دیگر نیز بتوانند از فروش مناسبی برخوردار باشند. در غیر این صورت سینماهای دیگر دچار ضرر می شوند.

سعیدی پور در پاسخ به اینکه فروش گیشه نوروز ۹۴ تا چه اندازه موفقیت آمیز بود؟ بیان کرد: خوشبختانه سینما آزادی در نوروز ۹۴ از فروش مناسبی برخوردار بود و دلیل آن وجود مشتریان ثابت در این سینما است.

وی ادامه داد: مقایسه فروش فیلم های نوروزی سال گذشته در سینما آزادی نسبت به نوروز ۹۴ نکته قابل توجه ای است. به عنوان مثال فیلم سینمایی «طبقه حساس» به کارگردانی کمال تبریزی در ۱۵ روز اول اکران نوروزی ۹۳، ۱۶۴ میلیون تومان و «ایران برگر» به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی ۲۰۴ میلیون تومان فروخت. «چ» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا ۱۲۹ میلیون تومان و «استراحت مطلق» به کارگردانی عبدالرضا کاهانی ۱۰۶ میلیون تومان، «معراجی ها» ۸۵ میلیون تومان و «رخ دیوانه» ۱۰۰ میلیون تومان، «خط ویژه» به کارگردانی مصطفی کیایی ۷۸ میلیون تومان و «طعم شیرین خیال» به کارگردانی کمال تبریزی ۴۱ میلیون تومان و «بادیگران» ناصر ضمیری ۱۵ میلیون تومان و «روباه» ۱۱ میلیون تومان فروخت.

کاهش فروش ۷۰ درصدی سینماهای فرسوده در نوروز ۹۴

این مدیر سینمایی توضیح داد: براساس این آمار فیلم اول ما در نوروز ۹۴ نسبت به فیلم اول در نوروز ۹۳، ۴۰ میلیون تومان بیشتر فروش داشته و بین فیلم آخر نوروز ۹۳ و فیلم آخر نوروز ۹۴، ۴ میلیون تومان اختلاف قیمت داشتیم. این آمار نشان می دهد که سینما آزادی نسبت به سال گذشته با کاهش فروش همراه نبوده اما سینماهای فرسوده با ۷۰ درصد کاهش فروش همراه بودند. این در حالی است که سال گذشته با فروش مناسب فیلم ها، سرریز مخاطب پردیس ها به سینماهای دیگر می رفت.

وی بیان کرد: یکی از دلایلی که باعث شد گیشه ۹۴ به فروش بالایی نرسد این است که سال گذشته ایام فاطمیه در تعطیلات نوروز قرار نداشت، اما در نوروز امسال روزهای سوم و چهارم نوروز به دلیل همزمانی با ایام شهادت حضرت فاطمه (س) تعطیل بود. نوروز ۹۳ گیشه سینماها خیلی زودتر فعال و تبلیغات تلویزیونی خیلی زودتر آغاز شد و مردم به سمت سینماها کشیده شدند اما امسال نه تنها تبلیغات دیر آغاز شد بلکه روی روال افتادن فروش فیلم ها با تاخیر همراه بود.

این مدیر سینمایی ادامه داد: نباید فراموش کرد که قیمت بلیت نمی تواند روی فروش فیلم ها در سینما آزادی تاثیر بگذارد و سینما آزادی امتحان خود را در این زمینه پس داده است.

سعیدی پور در پایان و با اشاره به تخفیف هایی که برای بلیت های این سینما در نظر گرفته شده است، گفت: پردیس سینمایی آزادی مانند سال گذشته در سانس های اول و دوم هر کدام از سالن های خود، بلیت نیم بها به متقاضیان ارائه می کند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها