صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

کم‌سویی سینماهای خوزستان در گیشه نوروزی

سینماداران خوزستانی از ضعیف بودن گیشه نوروزی این سینماها در نوروز 94 سخن گفتند.

اکسین اعهواز

نوروز فصل فراغت است؛ فصل کتاب و مجله خواندن، بیداری تا پاسی از نیمه شب، خوابیدن تا لنگ ظهر و البته پای تلویزیون نشستن و گاهی اگر حال و حوصله‌ای بود سینما رفتن.

پاره‌ای از موارد بالا در خوش‌بینانه‌ترین حالت اتفاق می‌افتد، مثل کتاب خواندن و سینما رفتن اما با این همه دور از دسترس نیست. از کتاب و خواب و کباب که بگذریم، فیلم دیدن در تاریکخانه سینما قاعدتا باید حال و هوای دیگری داشته باشد که از قرار، نوروز امسال دست کم در اهواز نداشته است. یعنی مدتی است (تو بگو 2 دهه) حس و حال سینما رفتن دیگر کم‌تر به کسی دست می‌دهد و به قول یارو گفتنی نمی‌دانم اگرچه بشود شاید برای دیدن فلان فیلمی که سر زبان‌ها افتاده نتوانیم جلوی خودمان را بگیریم و به سینما برویم.

این قلم حوصله واکاوی مساله را ندارد و تنها رفته پرسه‌ای در سینماها زده و دیده که: «ای بابا، انگار راست می‌گویند! کی این روزها حال دارد برود سینما!؟» هر که نداند سینمادارها خوب می‌دانند چه نوروزی بر سینما گذشت و مخلص کلام این گذشت که اکران نوروزی "بی دوستی زورزورکی و بدون سفره پرتکلف" خوب نبود.

در منطقه خوزستان، مدیر سینما ساحل اهواز در این باره گفت: از اکران نوروزی امسال به دلیل اینکه فیلم‌ها در یک هفته اول نوروز و قبل از عید تیزر تبلیغاتی تلویزیونی و اطلاع رسانی نداشتند استقبال خوبی نشد و مردم تصور می‌کردند سینما تعطیل است.

پیام نیک‌فرد گفت: اکران و فروش نوروزی امسال نسبت به سال گذشته خوب نبوده و دقیقا نصف سال گذشته در نوروز امسال فروش داشتیم اما به نظر می‌رسد با توجه به فیلم‌هایی که قرار است اکران کنیم اوضاع بهتر شود.

وی با بیان اینکه فروش امسال در کل کشور نصف سال گذشته بود و سینما ساحل هم از این قاعده مستثنی نیست، افزود: در 12 روز اکران از اول تا 14 فرودین که 2 روز آن سوم و چهارم فروردین سینما تعطیل بود در سینما ساحل اهواز حدود 10 میلیون تومان فروش داشتیم.

نیک‌فرد ادامه داد: در اکران امسال تنوع فیلم داشتیم. بخش اعظم این فروش مربوط به فیلم "استراحت مطلق" بود چراکه اکران عمومی این سینما در نوروز 94 همین فیلم بود.

او بیان کرد: در ایام عید نوروز اکران عمومی ما، فیلم "استراحت مطلق" بود و در هفته اول برای سانس هنر و تجربه فیلم "پریدن از ارتفاع کم" و در هفته دوم برای اکران این گروه فیلم "مردی که اسب شد" را روی پرده داشتیم. همچنین در این ایام دو فیلم "اسب تورین" و "گاو" ساخته داریوش مهرجویی را به صورت تک سانس اکران کردیم.

مدیر سینما ساحل خاطرنشان کرد: از 26 فروردین فیلم ترسناک ایرانی "روایت ناپدید شدن مریم" یکی از پرفروش‌ترین فیلم های گروه اکران هنر و تجربه را به صورت تک سانس و تنها در همان روز اکران خواهیم کرد.

همچنین معاون سینمایی حوزه هنری خوزستان در همین باره اظهار کرد: اکران نوروزی در سینماهای خوزستان (سینماهای اکسین، بهمن و قدس اهواز) در 2 هفته اول سال نه تنها نسبت به شهرهای بزرگ مانند مشهد و اصفهان بلکه نسبت به خود شهر اهواز هم کمتر بود.

مجتبی آقاکوچک‌زاده به خبرنگار ایسنای خوزستان گفت: باعث تعجب است که فروش ما در 15 و 16 فروردین نسبت به دو هفته اول سال بهتر شد. خوشبختانه اتفاق مثبتی که امسال افتاد این بود که شهرداری اهواز بلیت‌هایی را در بین مسافران نوروزی توزیع کرد که فکر می‌کنم مسافرانی که به اهواز آمدند به کمک معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری توانستند فیلم‌های سینما را مشاهده کنند.

معاون سینمایی حوزه هنری خوزستان با اشاره به اینکه فیلم‌ها همزمان با تهران در سینماهای حوزه هنری در اهواز روی پرده رفتند بیان کرد: ما در سینماهای حوزه هنری در ایام نوروز در سینما اکسین اهواز فیلم "رخ دیوانه " و در سانس ساعت 22 فیلم "ایران برگر"، در سینما بهمن فیلم "ایران برگر" و در سینما قدس فیلم "روباه" و سانس ساعت 21:30 فیلم " استراحت مطلق" داشتیم و همچنان هم این فیلم‌ها را در حال اکران داریم.

آقاکوچک‌زاده اظهار کرد: در ایام عید در هر ژانری فیلم داشتیم اما به دلیل مخاطب‌پذیری بیشتر سینما اکسین از گذشته پرفروش‌ترین فیلم امسال ما فیلم "رخ دیوانه" بود. بعد از آن فیلم "ایران برگر" در سینما بهمن و فیلم "روباه" در سینما قدس به ترتیب بیشترین فروش را داشتند.

مدیر سینما هلال اهواز هم گفت: اکران ما در ایام نوروز بسیار ضعیف بود. فیلم اکران شده ما در ایام نوروز فیلم "روباه" بود اما به خوبی از آن استقبال نشد.

مهدی اکبریان افزود: در ایام نوروز شاید میانگین فروش ما به 40 تا 50 هزار تومان در روز می‌رسید که برای سینما هلال بسیار ضعیف است. فیلم "روباه" یک فیلم دولتی با موضوع انرژی هسته‌ای است و فکر می‌کردیم چون ما هستیم که این فیلم را اکران می‌کنیم فروش خوبی خواهد داشت اما اصلا استقبال خوبی از آن نشد.

وی ادامه داد: اکران و فروش سال‌های گذشته سینما هلال اهواز بسیار خوب بود اما فروش امسال حدود 95 درصد کاهش داشت. البته فکر می‌کنم سینما‌های دیگر هم فروش خوبی نداشته‌اند.

اکبریان خاطرنشان کرد: یکی از دلایل فروش کم در سینما هلال بازسازی این سینما بود چراکه بهمن ماه سینما را قبل از جشنواره فیلم‌های علمی اهواز بازسازی کردیم و بعد از آن سینما درگیر جشنواره فیلم‌های علمی شد و باعث شد از رونق بیفتد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها