صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

15 درصد از فروش بلیت سهم شهرداری و اداره مالیات است/ نامه‌های انجمن سینماداران بی‌پاسخ ماند

محمد قاصد اشرفی با اشاره به این مهم که سازمان امور مالیاتی کشور اخذ عوارض شهرداری از سینماداران را غیرقانونی دانست گفت:حدود 15 درصد از فروش هر قطعه بلیت سینما سهم مالیات و شهرداری است.

محمد قاصد اشرفی رئیس انجمن سینماداران درباره ارایه مالیات بر ارزش افزوده و عوارض شهرداری که از سینماداران دریافت می‌شود گفت: ما امسال 9 درصد ارزش افزوده به سازمان امور مالیاتی می‌دهیم و 5 درصد نیز عوارض شهرداری به شهرداری‌ها از فروش سینما‌ها داده می شود. این در حالی است که نامه‌نگاری‌هایی که انجام دادیم بابت عدم ارایه 5 درصد عوارض شهرداری به نتیجه نرسیده است.

وی ادامه داد: این در شرایطی است ما به سازمان امور مالیاتی کشور نامه نوشتیم و آن‌ها اعلام کردند به دلیل این که بخشی از مالیات ارزش افزوده به شهرداری ارایه می‌شود، دریافت عوارض شهرداری از سینماداران غیرقانونی است اما شهرداری‌ها زیر بار نمی‌روند و این درصد را از سینماها مطالبه می‌کنند.

وی درباره پیگیری موضوع از طریق انجمن سینماداران گفت: ما سه سال است که این موضوع را در انجمن پیگیری می‌کنیم رئیس شورای شهر آقای مهندس چمران هم در یکی از سخنانش تاکید کرد که شهرداری نباید عوارض از سالن‌های سینمایی دریافت کند اما متاسفانه شهرداری‌ها عوارض 5درصدی را مطالبه می کنند و به نامه‌نگاری های ما توجه نمی شود.

رئیس انجمن سینماداران افزود: بارها وقت ملاقات از شورای شهر وشهرداری خواستیم تا نشستی با این عزیزان داشته باشیم که هنوز محقق نشده است. امسال ارزش افزوده 9 درصد است، 5 درصد هم عوارض شهرداری است و یک بخشی هم شهرداری حق طبع بلیت از سینماها دریافت می کند در حالی که بیشتر سینماها مکانیزه شده است و بلیت نسبت به سالهای گذشته کمتر چاپ می‌شود اما هنوز حق طبع بلیت به شهرداری پرداخت می‌شود که جای سوال دارد. امسال حدوداً از هر قطعه بلیت سینما، سینماداران 15 درصد عوارض و مالیات می‌پردازند که میزان بالایی است.

وی درباره وضعیت فروش سالن‌های سینما دراکران نوروزی گفت: امیدواریم وضع فروش فیلم ‌ها بهتر شود و فیلم‌های پشت اکران که توان جذب مخاطب دارد اکران شود. فروش نوروزی اکران نسبت به سال گذشته پایین‌تر بود زیرا فیلم‌های پارسال نسبت به امسال فیلم‌های بهتری بودند.  

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها