صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما جشنواره فیلم فجر

سعیدی‌پور: با اجرای آیین‌نامه جدید شورای صنفی دچار فیلم‌سوزی می‌شویم

مدیر پردیس آزادی گفت: با توجه به اینکه برخی از فیلم‌ها ظرفیت نمایش در چند سانس را ندارند، با اجرای آیین‌نامه جدید شورای صنفی نمایش، باز هم با فیلم‌سوزی مواجه خواهیم شد.

سعیدی پور
 «رضا سعیدی‌پور» مدیر پردیس سینمایی آزادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سینمایی فارس حذف نمایش تک‌سانس و چرخشی فیلم‌ها در سالن‌های سینما، گفت: امسال شورای صنفی نمایش بعد از اکران فیلم‌های نوروز به گونه‌ای عمل کرد که فیلم‌ها به صورت تک‌سانس و چرخشی نمایش نداشته باشد. در پردیس آزادی که دارای پنج سالن است با اجرای این آیین‌نامه تنها پنج فیلم به نمایش در می‌آمد اما بعد از چهار ماه شورا به این نتیجه رسید که بسیاری از فیلم‌ها خارج از اکران می‌مانند و صف طولانی از فیلم‌های اکران نشده ایجاد می‌شود؛ به همین دلیل گروه آزاد کار خود را آغاز کرد و سینما آزادی نیز سرگروه قرار گرفت همچنین گروه مخاطب خاص هم کار خود را آغاز کرد و تا کنون نیز این روند ادامه دارد.

وی در ادامه گفت: اگر شورای صنفی نمایش به آیین‌نامه جدید عمل کند، پردیس‌های سینمایی با داشتن چهار یا پنج سالن باید به تعداد سالن‌ها فیلم به نمایش بگذارند و متاسفانه برخی از فیلم‌ها ظرفیت نمایش در چند سانس را ندارند و باز هم با فیلم‌سوزی مواجه خواهیم شد. این مطلب را بعد از سال‌ها کار و تجربه به دست آورده‌ایم.

وی در ادامه گفت: متاسفانه از تجربه مدیران سینما بهره نمی‌برند. باید از تجربیات و آزمون‌ها درس بگیریم. اکران فیلم‌های محدود در پردیس‌های سینمایی مانند یک سم است و بسیاری از صاحبان فیلم‌ها از امکانی که پردیس‌های سینمایی می‌توانند برای فیلم‌هایشان داشته باشند، محروم می‌شوند.

 

به گزارش فارس، در جلسه آخر شورای صنفی نمایش مقرر شد از این پس گروه سینمایی «آزاد» وجود ندارد و بنابراین نمایش‌ فیلم‌ها به صورت تک‌سانس و چرخشی نخواهیم داشت

 

در آیین‌نامه جدید، فیلم‌ها باید علاوه بر ثبت قراردادشان با دفتر پخش، ثبت قرارداد با سرگروه سینمایی را نیز به شورای صنفی نمایش اعلام کنند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها