صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

بلاتکلیفی فیلم های نوروز 91

همیشه بعداز برگزاری جشنواره بین المللی فیلم فجر مهم ترین اخباری که پیش روی سینمای ایران قرار دارد، انتخاب فیلم های نوروزی است که البته در هفته جاری عناوین چندین اثر مشخص شد ولی شورای صنفی نمایش آن را تکذیب کرد.

 یکی از روزنامه های سینمایی خبر از قطعی شدن اکران عمومی فیلم های "قلاده های طلا" ابوالقاسم طالبی، "تلفن همراه رئیس جمهور" علی عطشانی، "گشت ارشاد" سعید سهیلی، "انتهای خیابان هشتم" علیرضا امینی و "زندگی خصوصی" حسین فرحبخش داد. این در حالی است که اگر به عناوین این آثار نگاه کنیم و با توجه به اباری که در ارتباط با آنها وجود دارد در ان لیست بیشترین تعداد آثار سیاسی دیده می شود که نمی تواند برای اکران عید نوروز که عمدتا آثار مفرح و شاد هستند مناسب باشد.

البته علی عطشانی کارگردان "تلفن همراه رئیس جمهور" پس از انتشار این خبر در گفتگویی از این موضوع اظهار بی اطلاعی کرد و تاکید داشت که این فیلم برای اکران عمومی باید کوتا شود. البته یکی دیگر از نکات جالب این چیدمان حضور یلم "انتهای خیابان هشتم" است که دقیقا یک سال است این فیلم با مشکلاتی در حوزه اکران روبرو است و ساداتیان تهیه کننده اثر نتوانسته پیش از این زمان قطعی برای نمایش مشخص کند. حالا نکته مهم اینجاست که چنین فیلمی چگونه می تواند یکی از بهترین زمان های مممکن برای اکران را بگیرد.

سید ضیا هاشمی رئیس شورای صنفی نمایش در این ارتباط عنوان کرده، برای اکران نوروز تعدادی از فیلم‌ها درخواست خود را به شورای صنفی نمایش ارایه داده‌اند اما ما هنوز برای اکران نوروزی فیلم‌ها به قطعیت نرسیده‌ایم. باید قابلیت‌ فیلم‌ها برای نمایش در اکران نوروز بررسی شود تا بتوانیم تصمیمی درست برای نمایش این فیلم‌ها بگیریم.

وی درباره تعدادی از فیلم‌ها که درخواست نمایش در اکران نوروزی را ارایه دادند گفت: فیلم‌های زیادی درخواست نمایش در نوروز را داشتند، از جمله نارنجی‌پوش (مهرجویی)، چک ‌(کاظم راست‌گفتار)، فیتیله و ماه‌پیشونی (آرش معیریان)، پیشونی سفید (سید‌جواد هاشمی)‌، قلاده‌های طلا (ابوالقاسم طالبی)، انتهای خیابان هشتم (علیرضا امینی)، زندگی خصوصی (محمدحسین فرح‌بخش)، گشت ارشاد (سعید سهیلی) و تلفن همراه رئیس جمهور (علی عطشانی).

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها