صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

آیین افتتاحیه بخش بین‌الملل جشنواره فیلم فجر شنبه در پردیس ملت برگزار می شود

آیین افتتاحیه بخش‌ بین‌الملل سی و سومین جشنواره فیلم فجر در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود.

بین الملل
افتتاحیه این جشنواره شنبه (پنجم اردیبهشت‌ماه) ساعت ۱۷ در فضای باز پردیس سینمایی ملت تهران برگزار می‌شود.

در این مراسم که قرار است به شکلی ساده اما صمیمی برگزار شود، علاوه بر ارائه گزارشی کوتاه توسط علیرضا رضاداد، دبیر جشنواره فیلم فجر،‌ گروه‌های موسیقی محلی به اجرا برنامه می‌پردازند و از میهمانان ایرانی و خارجی پذیرایی می‌شود.

در مراسم افتتاحیه سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، هنرمندان خارجی و ایرانی، میهمانان بازار، اهالی رسانه های داخلی و خارجی، صاحبان فیلم‌های بخش‌های مسابقه، مدیران فرهنگی و سینمایی و همچنین میهمانان ویژه جشنواره حضور دارند و در کنار میهمانان ایرانی جشنواره را افتتاح خواهند کرد. همچنین شبکه‌های مختلف تلویزیونی و رادیویی و رسانه‌های مکتوب و مجازی ایرانی و خارجی از پیش از آغاز مراسم افتتاحیه، کار خود را برای مخابره نخستین اخبار جشنواره آغاز می‌کنند.

پیش‌بینی شده است که این مراسم در کمتر از ۹۰ دقیقه برگزار شود و بلافاصله در ساعت ۱۸:۳۰، نخستین برنامه پردیس ملت یعنی نمایش و بررسی ۲۹ فیلم‌ کوتاه ساخته شده در کارگاه‌های‌ عباس کیارستمی در اسپانیا و کلمبیا آغاز خواهد شد.

لازم به ذکر است که نمایش فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره بین‌المللی فیلم فجر، از ظهر شنبه و ساعاتی قبل از برگزاری مراسم افتتاحیه، در سینما آزادی، خانه هنرمندان و موزه سینما آغاز می‌شود.

پس از شروع نمایش های جشنواره با میزگرد و نمایش آثار کارگاه های عباس کیارستمی به عنوان یک نمایش فوق العاده، فیلم سینمایی کپی برابر اصل ساعت ۲۱ روز شنبه ۵ اردیبهشت اولین نمایش خود در ایران را تجربه خواهد کرد.

این اثر سینمایی از روز شنبه ۵ اردیبهشت در سینماهای بخش هنر و تجربه و با دوبله فارسی برای علاقه مندان نمایش داده خواهد شد.

پیش از نمایش این فیلم در پردیس ملت، عباس کیارستمی، در کارگاهی به همراه پنج تن از شاگردان خود از کشورهای مختلف، با علاقه مندان درباره مباحث سینمایی گفت وگو می کند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها