صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

مهناز افشار و فاطمه معتمد‌آریا در بین‌الملل فجر /عکس

بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر در حالی از پنجم اردیبهشت ماه کلید می خورد که در کنار فیلمهای مختلف ایرانی و خارجی حاضر در جشنواره، دو محصول غیرایرانی با حضور دو بازیگر ایرانی نیز در جشنواره به نمایش درخواهد آمد.

مهناز افشار و فاطمه معتمد‌آریا
 یکی از این دو فیلم “معلم” نام دارد محصول کشور تاجیکستان. کارگردانی این فیلم را ناصر صیدف برعهده داشته است و مهناز افشار بازیگر زن سینمای ایران ایفاگر یکی از نقشهای اصلی فیلم بوده است.

داستان یک معلم و فرزندش
“معلم” داستان زندگی یک معلم یا همان آموزگار و فرزندانش را در روزگار بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی روایت میکند. بار روایی اصلی فیلم هم بر دوش پدر داستان و فراق یکی از پسرانش است.

عبدالکریم ماشرابو، مراد اوریبو و فریدون رحمت اف دیگر بازیگران “معلم” هستند.


مهناز افشار در نمایی از “معلم”


“نبات” معتمدآریا بی شباهت با “گیلانه” نیست
در کنار مهناز افشار، فاطمه معتمدآریا بازیگر زن پیشکسوت سینمای ایران نیز با فیلمی به نام “نبات” محصول کشور آذربایجان به بین الملل فجر آمده است.
“نبات” توسط کارگردانی به نام “الچین موسی اوغلو” ساخته شده و در کنار معتمدآریا، ویدادی علیف، صابر ممدوف و فرهاد اسرافیلوف در آن ایفای نقش داشته اند.

 

معتمدآریا در نمایی از “نبات”

داستان فیلم که درباره زندگی یک زن به نام “نبات” در روستایی دوردست است بی شباهت با “گیلانه” رخشان بنی اعتماد نیست با این تفاوت که در “گیلانه” یک زن تنها به سختی از فرزندش که در جریان جنگ آسیب دیده بود نگهداری می کرد و در “نبات” این زن به تنهایی مجبور است در روستایی که بعد از وقوع جنگ متروکه شده گذران عمر کند.

نمایش در بخش جلوه گاه شرق
هر دو فیلم “نبات” و “معلم” در بخش جلوه گاه شرق جشنواره فجر به نمایش درخواهند آمد. در این بخش “۳۶۰ درجه”، “در دنیای تو ساعت چند است” و “مزارشریف” نیز حضور دارند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها