صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

کمپانی ممنتو ، خریدار تازه فیلم «ناهید» برای پخش در فرانسه

پخش فیلم سینمایی «ناهید» در فرانسه به کمپانی شناخته شده «ممنتو» رسید.

ناهید
این پخش کننده معتبر چند روز قبل رسما برای خریداری پخش فرانسه این فیلم اعلام آمادگی کرد. کتایون شهابی پخش کننده بین المللی «ناهید» با تائید این خبر به بانی فیلم گفت: «این کمپانی طی روزهای گذشته علاقه مندی اش را برای خرید حق پخش این فیلم در فرانسه اعلام کرده است اما هنوز ما این قراداد را رسماً امضا نکرده ام.»

شهابی در خصوص تاثیر خریداری حق پخش این فیلم توسط «ممنتو» در آستانه حضور آن در جشنواره کن گفت: «این موضوع قطعا در داوری ها تاثیر نخواهد داشت. چرا که داورها فقط به خود فیلم نگاه می کنند و برای آنها اهمیتی ندارد که تهیه کننده و پخش کننده چه کسی است. اما اینکه فیلمی ایرانی که در فستیوال کن پذیرفته شده پخش کننده فرانسوی داشته باشد می تواند به میزان فروش آن در اکران این کشور کمک زیادی کند.»شهابی در پایان عنوان کرد که مذاکره برای فروش حق پخش «ناهید» به کشورهای دیگر نیز ادامه دارد.

ممنتو به تازگی حق پخش فیلم «تاکسی» جعفر پناهی را در فرانسه به قیمت 200 هزار دلار خریداری کرده است.

«ناهید» ساخته آیدا پناهنده و تهیه کنندگی بیژن امکانیان تنها نماینده سینمای ایران در جشنواره کن امسال است. فیلمی که در بخش نوعی نگاه برای دریافت دوربین طلایی با دیگر فیلم ها رقابت می کند.

این فیلم سال قبل در بخش فيلم اولي‌هاي جشنواره‌ فيلم فجر به نمايش درآمد و در بخش فيلم‌نامه نامزد دريافت سيمرغ شد، فيلمي رئال است که بر مبناي واقع‌گرايي بنا شده و روايتي از داستان زندگي پرسوناژي به نام «ناهيد» است که تلاش مي‌کند، سر و ساماني به زندگي خود بدهد.
ساره بيات، پژمان بازغي، نويد محمد‌زاده، پوريا رحيمي‌سام و نسرين بابايي از بازيگران اصلي فيلم سينمايي «ناهيد» هستند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها