صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

«سینماهای من» محمد رحمانیان در پردیس سینمایی چارسو

محمد رحمانیان از 3 خردادماه نمایش جدید خود را با نام «سینماهای من» در یکی از سالن‌های پردیس سینمایی چهارسو با بیش از 300 نفر ظرفیت روی صحنه می‌برد.

rahmanian
 این نمایش موزیکال که تا 13 خرداد ماه به مدت 10 شب ساعت 19 تا 21 اجرا خواهد شد، چهار اپیزود دارد که در آن با محوریت چهار سالن سینمایی قدیمی، مروری بر تاریخ سینما و در کنار آن تاریخ سیاسی اجتماعی ایران خواهد داشت.
رحمانیان در این‌باره در نشستی که صبح شنبه، 19 اردیبهشت‌ماه در پردیس سینمایی «چهارسو» برگزار شد، توضیح داد: داستان نمایش «سینما‌های من» به یک دغدغه قدیمی‌تر برمی‌گردد و کلید آن براثر دو اتفاق زده شد که یکی از آن‌ها برپایی بزرگداشتی در سال گذشته برای محمد بهشتی به عنوان مدیر یکی از مهمترین نهادهای سینمایی بعد از انقلاب در سال‌های 62 تا 72 است.

او با اشاره به نگارش نمایش‌نامه‌ای با این مضمون و پرداختن به موضوع سینما افزود: مطالعه مقاله‌ای از آیدین آغداشلو هم انگیزه‌ای شد تا بیشتر به این موضوع بپردازم و نام نمایش را هم با اجازه از آقای آغداشلو از نام مقاله او وام گرفته‌ام که در آن به تعدادی از سینماهایی که او در کودکی، جوانی و میانسالی می‌رفته، اشاره کرده بود.

وی درباره هر کدام از این سینماها توضیح داد: سینما کاپری در میدان انقلاب واقع است که در دو نوبت دچار آتش‌سوزی شد و بعد از انقلاب با ایجاد تغییراتی به دو سالن با نام «بهمن» تبدیل شد. همچنین سینمای شهرفرنگ که سال 47 کار خود را آغاز کرد، چندین بار دچار آتش‌سوزی شد و اکنون با نام سینما آزادی در خیابان شهید بهشتی واقع شده است. سومین سینما رادیوسیتی است که در سال 1337 افتتاح شد، اما بعد از انقلاب قرار بود تغییر کاربری پیدا کند که به نتیجه نرسیده و تا جایی که اطلاع دارم به یکی از نهادها سپرده شد که می‌توان وضعیت فعلی آن را از مجموعه نهادهای تحت پوشش بنیاد حفظ و ارزش‌های دفاع مقدس جویا شد.

رحمانیان درباره اجرای نمایش «سینماهای من» در پردیس سینمایی چهارسو هم عنوان کرد: یکی از دلایل انتخاب این مکان، این بود که با توجه به مفهوم اصلی نمایش بهتر بود آن را در یک سالن سینما اجرا کنیم که البته با همکاری مسوولان پردیس چهارسو تغییراتی در سالن برای اجرای ما ایجاد شده است. ضمن اینکه به دلیل مشکلاتی که سال گذشته برای دسترسی به سالن برای ما پیش آمد، تلاش کردیم بخشی از فعالیت خود را در سالن‌های سینما متمرکز کنیم تا باری بر دوش مرکز هنرهای نمایشی ایجاد نشود.

 در این نمایش بازیگرانی همچون مهتاب نصیرپور، حبیب رضایی، بهنوش طباطبایی، افشین هاشمی، هانا کامکار، هومن برق‌نورد، فرشته حسینی، علی عمرانی در کنار دیگر بازیگران حضور دارند.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها