صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

اکران و نقد و بررسی «آتلان» در خانه هنرمندان

نشست نقد وبررسی فیلم «آتلان» ساخته معین کریم‌الدینی روز چهارشنبه 30 اردیبهشت در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

آتلان
این مستند ابتدا از ساعت 17 در خانه هنرمندان به نمایش درخواهد آمد و سپس نشست نقد وبررسی این فیلم از ساعت 18:30 با حضور کارگردان و عوامل این فیلم و حمید باباوند به عنوان منتقد این جلسه برگزار خواهد شد.

این مستند که جایزه بهترین فیلم مستند را در جشنواره فیلم فجر دریافت کرد، بیشترین جوایز جشنواره سینما حقیقت را هم دریافت کرده است از جمله جایزه بهترین فیلم بخش بین‌الملل،بهترین کارگردانی، بهترین تدوین و بهترین تصویر و مستقیما و بدون نظر هیچ هیات انتخابی به بخش مستند جشنواره‌ی فیلم فجر راه یافته بود.

معین کریم‌الدینی در سابقه فیلم‌سازی‌اش، مستند «وقتی ابرها پایین می‌آیند» را دارد. او برای این فیلم درجشنواره سینما حقیقت جایزه بهترین کارگردانی را گرفت و در جشنواره‌ی فیلم فجر جایزه بهترین تصویربرداری را از آن خود کرد و در بخش تدوین هم نامزد شد.

او علاوه بر کارگردانی مستند در عرصه تدوین‌گری هم فعالیت موثری داشته است تا جاییکه برای تدوین مستند «تینار» جوایز سینما حقیقت و جشن خانه سینما را دریافت کرده است.

در خلاصه داستان این مستند آمده است: «علی،پدرش و برادرانش مربی اسب هستند. اسب تمام هستی آنهاست. ایلحان نام اسبی است که مقام‌های زیادی نصیب خانواده‌ی علی کرده. علی قرار است با پولی که از جوایز ایلحان و بقیه اسب‌هایش در می‌آورد ازدواج کند اما همیشه در کورس همه چیز بر وفق مراد پیش نمی‌رود....»

عوامل این فیلم به تهیه‌کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی عبارتند از:نویسنده، کارگردان، تدوین­گر: معین کریم الدینی،مدیر تصویر برداری: سامان لطفیان،موسیقی: آریا عظیمی نژاد،صدابردار: طاهر پیشوایی،طراحی و ترکیب صدا: مهرداد جلوخانی،پژوهش: فاطمه سرافراز.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها