صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

دو تبصره در آیین‌نامه شورای صنفی نمایش برای دفاتر پخش

سخنگوی شورای صنفی نمایش با اشاره به تغییرات آیین‌نامه شورای صنفی نمایش گفت: ماده مربوط به دفاتر پخش در آیین‌نامه جدید دارای دو تبصره شد.

«حبیب کاوش» سخنگوی شورای صنفی نمایش در گفت‌و‌گو با خبرنگار سینمایی فارس گفت: تغییرات آیین‌نامه در جلسه فوق‌العاده شورای صنفی نمایش صورت گرفت. در آیین‌نامه شورای صنفی نمایش ماده‌ای در نظر گرفته شده بود که دفاتر پخش تنها می‌توانند هشت فیلم را پخش نمایند. این ماده دارای دو تبصره است. در تبصره یک این ماده آمده است: دفاتر می‌توانند حداکثر سه فیلم که تهیه‌کنندگی آن را برعهده دارند، برای پخش به دفاتر دیگر واگذار نمایند و در مقابل برای تکمیل سهمیه هشت فیلم خود از فیلم‌های دیگر تهیه‌کنندگان استفاده کنند.

وی در ادامه گفت: تبصره دو این ماده این است که دفاتری که از امتیاز پخش دو فیلم همزمان برای یک بار استفاده کنند دیگر از مفاد تبصره یک نمی‌توانند برخوردار شوند.

کاوش درباره ترکیب اکران فیلم‌های نوروزی توضیح داد: ترکیب فیلم‌های نوروزی براساس ماده یک بند «الف» شورای ساماندهی اکران سینماها در نظر گرفته شده است و دفاتر پخش می‌توانند با عقد قرارداد با سینماهای سرگروه در نوروز 91 فیلم‌های‌شان را اکران کنند. 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها