صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

«آگیره خشم خداوند» در گروه هنر و تجربه به نمایش در می‌آید

فیلم «آگیره، خشم خداوند» سومین ساخته ورنر هرتزوگ از هفته آینده در گروه هنر و تجربه به نمایش در می‌آید.

agire
به گزارش روابط عمومی گروه هنر و تجربه، این فیلم محصول مشترک فرانسه و ایتالیا از ساخته‌های ورنر هرتزوگ سینماگر آلمانی از ۱۶ خرداد قرار است در گروه هنر و تجربه اکران شود.

هرتزوگ این فیلم را در سال ۱۹۷۲ با شرکت کلاوس کینسکی ساخت که رابطه پرتنش این دو در جریان فیلم‌برداری از حکایت‌های معروف تاریخ سینماست.
آگیره خشم خداوند داستان یک فاتح اسپانیایی در سرزمین اینکاها در دل جنگل‌های آمریکای جنوبی را روایت می‌کند:در سال ۱۵۶۰ «گونزالس پيزارو» (رپولس)، برادر فاتح بي رحم پرو، سرزمين اينکاها، در جنگل های انبوه به دنبال شهر افسانه اي ثروت و طلا، ال دورادو، مي‌گردد. اما «دون پدرو» (گوئرا) که رهبر اين گروه است خيلي زود به دست «آگيره» (کينسکي) جاه طلبی ديوانه، خلع مي شود….

منتقدان اين فيلم را سرسلسله تکان دهنده‎ای برای فيلم‌های به اصطلاح «جنگلي» هرتزوگ می‌دانند کارگردانی که امتداد وسوسه‌های بشری را تا سرحد جنون در محيطي به دور از امنيت کاذب تمدن تصوير مي‌کرد. این فیلم موجب شهرت جهانی هرتزوگ شد و یکی از نامزدهای بهترین فیلم خارجی جایزه سزار در سال ۱۹۷۶ بود و جایزه بهترین فیلم‌برداری از انجمن ملی منتقدان آمریکا را نیز کسب کرد.

از دیگر بازيگران این فیلم می توان به روی گوئرا، سسيليا ريورا، هلنا روخو، دل نگرو، آرماندو پولانا و ادوارد رولاند اشاره کرد.
 

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها