صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

حبیب اسماعیلی: پیگیر اکران «از رئیس جمهور پاداش نگیرید» در سینماهای حوزه هنری هستیم

پخش کننده فیلم «از رئیس جمهور پاداش نگیرید» با بیان اینکه هنوز با سینماهای حوزه هنری قرارداد اکران بسته نشده است، شایعه تحریم این فیلم توسط این سازمان را رد کرد.

پاداش

حبیب اسماعیلی در خصوص واقعیت ماجرای تحریم شدن فیلم کمال تبریزی از سوی حوزه‌ هنری گفت:هنوز برای اینکه سینماهای حوزه هنری را برای اکران فیلم در اختیار داشته باشیم، قراردادی بسته نشده است و از طرفی از سوی این سازمان هم نکته‌ای مبنی بر عدم اکران این فیلم، به ما اعلام نشده است.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: البته ما پیگیر اکران این فیلم در سینماهای حوزه هنری هستیم، چرا که این سازمان سینماهای مهمی مثل «آزادی» را در اختیار دارند که در مرکز شهر و با دسترسی خوب است که در فروش یک فیلم بسیار تاثیرگذار است.

این پخش‌کننده همچنین اظهار امیدواری کرد: با حسن نیتی که مسئولان حوزه هنری دارند، مشکلی در این زمینه پیش نمی‌آید، چرا که اعتقاد دارم فیلمی که مجوز اکران می‌گیرد، باید مورد حمایت همه ارگانها قرار بگیرد.

اسماعیلی با اشاره به تیزرهایی که از این فیلم در تلویزیون پخش می‌شود،گفت: تیزرهایی که هر شب از تلوزیون پخش می‌شود و میلیونها نفر می‌ببینند قطعا به این خاطر است که مسئولان صدا و سیما فیلم را دیده‌اند که تیزر داده‌اند و حمایت کرده‌اند. الان در چند نوبت این تیزرها پخش می‌شود که جا دارد از صدا و سیما هم در این زمینه تشکر کنیم.

او با قدردانی از همکاری سینماهای شهرداری درخصوص اکران فیلم «از رئیس‌جمهور پاداش نگیرید»، سخنانش را اینگونه ادامه داد: ساخت فیلم در این شرایط هزینه بسیار زیادی دارد و اگر فیلمی که ساخته شده و همه مجوزهای لازم را دارد، حمایت نشود این وسط تهیه‌کننده‌ها ضرر می‌کنند.

پخش کننده فیلم «از رئیس جمهور پاداش نگیرید» درباره میزان استقبال از این فیلم در دو روز نخست اکران آن نیز گفت: در حال حاضر این فیلم با در اختیار داشتن حدود 20 سالن سینما در تهران، یزد و مشهد نمایش خود را آغاز کرده که استقبال خوبی هم از آن شده است، بطوری که در همین روزهای اول در سینماهای پردیس ملت و کوروش و فرهنگ سانس‌های فوق العاده داشته است.

حبیب اسماعیلی همچنین گفت: به تلافی آن چندین سالی که فیلم در محاق بوده و سرمایه آن خوابیده بوده فکر می کنم باید برای آن ارزش قائل شد و حمایت کرد، چرا که اگر این فیلم مشکلی داشت وزارت ارشاد زیر بار مجوز آن نمی‌رفت و حالا که بعد از شش سال امکان اکران پیدا کرده نیاز به حمایت همه جانبه دارد.

پخش‌کننده «از رئیس‌جمهور پاداش نگیرید» همچنین درباره‌ی ماجرای کنده شدن یکی از بیلبوردهای این فیلم در سطح شهر به ایسنا گفت: ما به سختی توانستیم چند بیلبورد اجاره کنیم که دیروز اطلاع پیدا کردیم که یکی از این بیلبوردها کنده شده و آنطور که در عکسهای به دست رسیده مشاهده می‌شود، این بیلبورد احتمالا عامدانه و با شیطنت کنده شده است که قرار شده دوباره نصب شود.

او اظهار امیدواری کرد: همه نهادها و مسئولان دست به دست هم دهند و از این فیلم حمایت کنند تا دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم. این اتفاقات نهایتا تهیه‌کننده‌ای را که تصمیم گرفته در داخل کشور سرمایه‌گذاری بکند، را دلزده و دلسرد خواهد کرد. شهرداری بیلبوردهایی در اختیار دارد که می‌تواند آنها را در اختیار فیلمها قرار بدهد تا از این طریق از سینما حمایت بکند. با توجه به این که هزینه های این بیلبوردها بسیار گزاف است، تهیه کننده‌ها امکان استفاده گسترده از آنها را ندارند بنابراین انتظار می‌رود شهرداری تهران برخی از این بیلبوردها را در اختیار تبلیغات فیلمها قرار بدهد.

پخش کننده فیلم «از رئیس جمهور پاداش نگیرید» درباره پیش‌بینی اکران این فیلم در ماه مبارک رمضان گفت: یک فیلم در هر زمان که اکران شود، مخاطب خود را دارد و زمانهایی که به آن می‌گوییم "فصل مرده" را ما خودمان به وجود آورده‌ایم و به هر بهانه فیلمهای ضعیف را روی پرده فرستاده‌ایم بنابراین اگر سینماها را با اکران فیلمهای خوب، گرم نگاه داریم، فیلمها هم مورد استقبال قرار خواهند گرفت. نه تنها فیلم «پاداش» بلکه فیلمهایی مثل «نهنگ عنبر»، «گینس» و «عصر یخبندان» هم با وجود اکران در ماه رمضان و فصل تابستان با استقبال بسیار خوبی روبرو شده‌اند که شاید در فصلهای دیگر هم تصور چنین استقبالی از این فیلمها نمی‌شد.

به گفته‌ی حبیب اسماعیلی این ساخته کمال تبریزی با در اختیار داشتن 20 سالن در تهران در دو روز چهارشنبه و پنجشنبه در مجموع به فروش 35 میلیون تومان دست یافته است، این درحالی است که این فیلم هنوز نمایش خود را در سینماهای متعلق به حوزه هنری در تهران و سایر سینماهای شهرستا‌ن‌ها شروع نکرده است.

فیلم «از رییس جمهور پاداش نگیرید» با نام قبلی «پاداش» ساخته کمال تبریزی است و محمد حسن معجونی، آتیلا پسیانی، آشا محرابی، زنده یاد احمد آقالو و ... از بازیگران آن هستند.

این فیلم که طی چند سال گذشته برای نمایش عمومی دچار مشکل شد، داستان یکی از مدیران میانی دولت است که به ماموریت‌های خارجی متعدد می‌رود. تا اینکه در یک نوبت او را برای تشویق به سفر حج می‌فرستند اما در این سفر برخلاف تصور او که انتظار دارد مانند یک مدیر دولتی با او برخورد شود، این اتفاق نمی‌افتد.

«از رئیس‌جمهور پاداش نگیرید» به سرگروهی سینما «زندگی» به نمایش درآمده است.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها