صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

«آلمادوار» تهیه‌کننده فیلم جدید اصغر فرهادی شد

پروژه بین‌المللی اصغر فرهادی، کارگردان اسکاری سینمای ایران اکتبر سال آینده میلادی در اسپانیا کلید خواهد خورد.

فرهغدی
پروژه جدید سینمایی اصغر فرهادی محصول مشترک کشورهای فرانسه و اسپانیا است. این نویسنده و کارگردان برنده اسکار، نگارش فیلمنامه جدید خود را سال گذشته به پایان رسانده و طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، قصد دارد مهرماه سال 1395 (اکتبر 2016) این فیلم را در اسپانیا کلید بزند.

«الکساندر ماله گی»، مدیر کمپانی فرانسوی "ممنتو" (که تهیه‌کننده فیلم «گذشته» فرهادی نیز بوده) به همراه «پدرو آلمادوار»، فیلمساز شهیر اسپانیایی به طور مشترک فیلم جدید کارگردان ایرانی را تهیه خواهند کرد.

بازیگران این فیلم از میان هنرپیشگان آمریکایی و اسپانیایی انتخاب شده‌اند. قصه فیلم نیز به زبان انگلیسی و اسپانیولی روایت خواهد شد.

به نظر می‌رسد اصغر فرهادی این روزها قصد دارد پیش از سفر به اسپانیا و آغاز پیش تولید پروژه بین‌المللی‌اش، هفتمین فیلم سینمایی خود را در ایران کلید بزند و قرار است یکی از طرح‌های نوشته شده‌اش را به زودی در ایران جلوی دوربین ببرد.

«گذشته» نخستین فیلمی بود که فرهادی در خارج از مرزهای ایران و به تهیه‌کنندگی شرکتی فرانسوی ساخت. این فیلم در جشنواره‌های متعدد خارجی به نمایش درآمد و نامزد جوایز گلدن گلوب و سزار شد و جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره کن را از آن «برنیس بژو» کرد. «گذشته» در فرانسه نزدیک به یک میلیون نفر تماشاگر داشت.

«جدایی نادر از سیمین» ساخته فرهادی برای نخستین‌بار جوایزی چون اسکار و گلدن گلوب را برای سینمای ایران به ارمغان آورد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها