صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها اکران آنلاین هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

پخش «هفت» از شبکه سه تا اطلاع ثانوی متوقف شد/پس از اعتراضات گسترده مخاطبان به این برنامه

برنامه تلویزیونی«هفت» تا اطلاع ثانوی متوقف شد.

گبرلو
غلامرضا میرحسینی امروز طی گفتگویی اعلام کرد: «تا تغییرات اساسی در نگاه و محتوای کارکرد هفت ایجاد نشود، متوقف خواهد بود. البته متوقف به معنای ممنوع نیست بلکه ما داریم کار کارشناسی انجام می دهیم، تیم فکری و اتاق فکر داریم و حتما زمانی که به آن مرحله رسیدیم، برنامه «هفت» مجدد خواهیم داشت. نگاه ما به سینمای جمهوری اسلامی ایران، نگاه ارزشی است، یعنی سینما صرفا، صنعت و تجارت نیست که باید چرخ آن بچرخد.»

این اظهارات در حالی بیان می شود که بنا بر اطلاع خبرنگار ما تیم اجرایی این برنامه و در رأس آن محمود گبرلو فعالیت خود را بعد از گذشت ماه رمضان و تعطیلی موقت این برنامه بعد از چهار هفته برای اجرای در دوم مرداد از سر گرفته بودند.

میر حسینی با رد برخی شایعات و گمانه زنی های رسانه ای در مورد جایگزینی یک مجری شناخته شده تلویزیون بجای گبرلو گفت: باید چهارچوب برنامه هفت طوری باشد که برای من مدیر مشخص باشد که سینما به عنوان یک رسانه در نظام جمهوری اسلامی ایران چه سهمی و نقشی در فرهنگ سازی دارد؟ در نتیجه نگاه ما این است که سینما، سینمای ارزشی باید مورد حمایت قرار بگیرد، (منظور از ارزشی، در تمام حوزه هاست) باید مورد حمایت جدی قرار گیرد، مدیریت سینما باید مورد آسیب شناسی قرار بگیرد، اشکالاتی که در سینمای ما وجود دارد باید به آن نقب زده شود ، ضعف هایی که در حوزه کارگردانی و فیلمنامه نویسی و تکنیکی وجود دارد باید کاملا مورد توجه قرار گیرد و در نهایت «هفت» بر اساس بضاعت خود و با توجه مخاطب خودش، به همه یا بخشهایی از این موضوع بپردازد. 

وی در عین حال تأکید کرد: البته «هفت» برنامه خوبی بوده، زحمات زیادی روی آن کشیده شده است. در جاهایی و در برهه هایی هم تأثیر گذار بوده است، چه در زمان آقای جیرانی و چه در زمان آقای گبرلو. اما این «هفت » که الان روی آنتن داریم، واقعیت امر برنامه اثر گذار، مؤثر و پیشگام در حوزه سینما نیست. اگر می خواهیم در شبکه سه که نگاه خاصی هم به مخاطبینش دارد، اثرگذار باشیم، تک تک برنامه ها باید با پلات اصلی شبکه همسو باشد و در مسیر نقشه راه شبکه قرار بگیرند.

 بر اساس شنیده ها  خبر تعطیلی هفت بصورت شفاهی به تهیه کننده برنامه اطلاع داده شده و باید از این پس منتظر ماند که سیما با چه برنامه سینمایی میزبان هنرمندان و میزگردهای تخصصی در حوزه سینمای ایران خواهد بود.

شایان ذکر است محمود گبرلو منتقد و روزنامه نگار حوزه سینما از تیرماه ۱۳۹۱ تاکنون پس از فریدون جیرانی اجرای این برنامه را هر جمعه بر عهده داشت.

تاکنون در مدیریت جدید رسانه ملی برنامه های پرطرفدار دیگری همچون «رادیو هفت»از سیما و «جمعه ایرانی» از رادیو متوقف شده و توضیح شفافی از علت قطع برنامه و جایگزین های احتمالی ارائه نشده است.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها