صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

مدیرعامل «سینماشهر»: تخریب و بازسازی سینما فرهنگ تبعات زیادی دارد

مدیرعامل موسسسه «سینما شهر» بیان کرد تبعات تخریب و بازسازی سینما فرهنگ زیاد است و به همین دلیل این طرح در دستور کار نیست.

مسچی

مهندس مجید مسچی مدیرعامل موسسه «سینماشهر» که وظیفه تجهیز و بازسازی سالن‌های سینما را برعهده دارد با بیان این مطلب که سینما فرهنگ از اول تیر ماه در اختیار موسسه «سینماشهر» قرار گرفته است، بیان کرد: از زمان تحویل این سینما به موسسه «سینماشهر»، تغییراتی در آن ایجاد شد که از آن جمله می توان به آسفالت پارکینگ این سینما اشاره کرد.

وی درباره این موضوع که آیا امکان بازسازی کلی سینما فرهنگ وجود دارد یا خیر، عنوان کرد:  برای تخریب و ساخت سینمای جدید در محل سینما فرهنگ، ۲ راه وجود دارد یا باید این سینما تبدیل به یک مجتمع تجاری فرهنگی مانند کوروش شود که چنین بازسازی دیگر کار دولت نیست و بخش خصوصی بهتر می تواند چنین برنامه هایی را اجرا کند. علاوه برآن دولت نمی تواند بعد از ساخت چنین مجموعه ای پاساژ بزند و برای فروش و یا اجاره پاساژها دفتر فروش بزند.

مدیرعامل موسسه «سینماشهر» توضیح داد: اگر بودجه لازم وجود داشته باشد که نیست، از فضای سینما  فرهنگ می‌توان یک سینمای ۱۰ سالنه ساخت که سالن اصلی آن یک هزار و دویست نفر باشد تا بتوان هم فیلم در آن نمایش داد و هم مراسم‌های مختلف هنری را در آن برگزار کرد و تبدیل به یک کاخ جشنواره شود که البته چنین پروژه ای نیاز به بودجه بالا دارد.

وی بیان کرد: برای ساخت چنین فضایی دولت وظیفه ای برای سرمایه گذاری ندارد و البته بودجه ای هم ندارد، اگر هم بخواهیم این فضا را تجاری - فرهنگی کنیم، عده‌ای می گویند چون دولت سینمای خود را تخریب کرده و تجاری می سازد پس ما هم می توانیم فضای فرهنگی خود را تبدیل به فضای تجاری کنیم.

این مدیر سینمایی تاکید کرد: اگر قرار باشد سینما فرهنگ برایی بازسازی یا تبدیل به مجتمع سینمایی تخریب شود تا چهار سال نمی توان از فضای مورد نظر بهره‌برداری کرد، چرا که زمان ساخت آن طولانی می شود و هیچ مدیر ارشادی حاضر نیست که چهار سال تمام موج انتقادها را به جان بخرد و افتخار افتتاح سینما برای مدیر دیگری باشد.

مهندس مسچی در پایان گفت: تخریب سینما فرهنگ تبعات زیادی دارد و منتقدان تنها تخریب آن را می بینند و به بازسازی و یا ساخت سینمای جدید فکر نمی کنند. البته یک سری طرح ها برای این سینما در نظر داریم که براساس آن این امکان وجود دارد که یک سالن کنار پارکینگ آن بسازیم و آن را سه سالنه کنیم، اما نباید فراموش کرد که فضای سینما فرهنگ این پتانسیل را دارد که تبدیل به یک مجموعه چند سالنه شود.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها