صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما جشنواره فیلم فجر

تغییر اکران استانی فیلم‌ها باید با نظارت سازمان سینمایی صورت گیرد

پس از توقف نمایش استانی برخی فیلم‌های نوروزی، سازمان سینمایی کشور با صدور اطلاعیه‌ای، هر گونه تغییر و جابه‌جایی در اکران فیلم‌ها در سطح استان‌ها را منوط به نظارت این سازمان دانسته است.

به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی، اداره کل نظارت و ارزشیابی سینمای حرفه‌ای اطلاعیه‌ای خطاب به مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها صادر کرده است.

در این اطلاعیه آمده است: هر گونه تغییر و جابه‌جایی در اکران فیلم‌ها در سطح استان‌ها می‌بایست با نظارت سازمان سینمایی کشور صورت پذیرد و این گونه نیست که با تصمیم شخصی بتوان جلوی اکران آثار را گرفت.

این اطلاعیه می‌افزاید: اختیار ادارات کل در جابه‌جایی اکران سینماها منحصر به آثاری است که با محدودیت سنی اکران شده باشند و این کار باید مصوبه شورای فرهنگ عمومی استان و سازمان سینمایی را داشته باشد.

در پایان این اطلاعیه آمده است: بنابراین فیلم‌های خارج از این شرایط نباید بدون مجوز سازمان سینمایی دستخوش تغییر در اکران قرار گیرد.

به گزارش فارس، این اطلاعیه در حالی صادر می‌شود که در واپسین روزهای سال 90 انصا‌ر حزب‌الله تهران در اعتراض به اکران دو فیلم «خصوصی» و «گشت ارشاد» مقابل ساختمان وزارت ارشاد در میدان بهارستان تهران تجمع کرد. همچنین در برخی شهرستان‌های نیز تجمعات مشابهی برگزار شد که در نهایت به توقف اکران این فیلم‌ها در 4 شهر مشهد، کرمان، بابل و بوشهر منجر شد. دیروز نیز امام جمعه موقت تهران به اکران چنین فیلم هایی اعتراض کرد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها