صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

پاسخی که جنتی درباره اکران «قصه ها» به نماینده مجلس داد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس یکی از مشکلات اساسی حوزه سینما را نبود فیلمنامه قوی دانست و گفت: در جلسه کمیسیون فرهنگی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار شد جلسات مشترکی برای حل مسائل حوزه سینما بین کارگروه رسانه و هنر مجلس و سازمان سینمایی برگزار شود.

جنتی
سید علی طاهری در گفت و گو با خانه ملت با اشاره به دستور کار دوشنبه 19 مرداد ماه کمیسیون فرهنگی و حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای پاسخگویی به سوالات برخی نمایندگان گفت: وزیر ارشاد در پاسخ به سوال خانم طبیب‌زاده نماینده تهران در خصوص علت اکران فیلم "قصه ها" با وجود مشکلات محتوایی آن گفت فیلم دارای اشکالات بیشتری بود که تا حدودی برطرف شد و باقیمانده آن واقعیات جامعه بود که نمی توان آنها را ندیده گرفت؛ در نهایت خانم طبیب زاده از توضیحات جنتی قانع نشد.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی در ادامه به سوال عباس مقتدایی نماینده اصفهان در خصوص اشکالات ساختار مدیریتی کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان ها اشاره کرد و گفت: وزیر ارشاد در پاسخ به این سوال گفت جلسات متعددی در این خصوص برگزار شده که نتیجه آن تا ماه آینده برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی می رود بنابراین سوال مقتدایی از وزیر مراعی ماند.

وی افزود: در ادامه جلسه پژمان فر به نمایندگی از 9 تن از اعضای کمیسیون فرهنگی به بیان اشکالات حوزه سینما پرداخت که البته این موضوع در قالب سوال مطرح نشد بلکه برای همفکری بیشتر بود.

طاهری ادامه داد: یکی از مشکلات اساسی حوزه سینما نبود فیلمنامه قوی و عدم رونق داستان نویسی در کشور و مشکلاتی در حوزه نیروی انسانی است از این رو قرار شد کارگروه رسانه و هنر مجلس به ریاست نصرالله پژمان فر جلساتی را با سازمان سینمایی برای حل این مشکلات ساختاری داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان به سوال غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده رشت از جنتی اشاره و خاطرنشان کرد: سوال وی درباره عدم نظارت بر عملکرد اوقاف بود که موجب اقدامات غیرقانونی و نارضایتی عمومی شده بود که قرار شد به علت عدم حضور رئیس سازمان اوقاف، جلسه دیگری با حضور وزیر ارشاد و رئیس سازمان مذکور برای بررسی مشکلات موجود برگزار شود.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها