صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

"نارنجی‌پوش" که قرار است پنج شنبه خارج از نوبت جایگزین فیلم‌های روی پرده شود، هنوز پروانه نمایش ندارد

پس از اعلام اکران فیلم نارنجی پوش از پنجشنبه همین هفته، یک مقام سینمایی آگاه گفت که فیلم نارنجی پوش اصلا پروانه نمایش سینما ندارد که بخواهد اکران شود.

نارنجي‌پوش
 این مقام سینمایی در گفتگو با کافه سینما اذعان داشت: فیلم هنوز مراحل فنی خود را به صورت کامل طی نکرده و مهرجویی پس از جشنواره، هشت دقیقه از فیلم را کم کرده و هم اکنون هم اصلا در تهران حضور نداشته و در سفر نوروزی به سر می برد.

این مقام ادامه داد: وقتی فیلمی پروانه نمایش سینما نداشته باشد چگونه می تواند از شورای صنفی نمایش، حواله دریافت کند. ضمن اینکه قرارداد این فیلم نیز در شورای صنفی به ثبت نرسیده است بنابراین فیلم نارنجی پوش عملا نمی تواند از پنجشنبه به اکران درآید.

گفتنی است پیش از این همایون اسعدیان انصراف خود را از اکران فیلمش به جای "خصوصی" و "گشت ارشاد" اعلام کرده بود.

پیش از این مدیرعامل موسسه تصویر شهر شهرداری تهران با اعلام آغاز اکران عمومی فیلم نارنجی‌پوش (داریوش مهرجویی) از پنج‌شنبه این هفته، اعلام کرده بود که شهرداری تهران در صورت رای دادگاه صنفی خسارت شاکیان برداشته شدن «خصوصی» و «گشت ارشاد» از اکران را خواهد داد.

هادی منبتی در گفت‌وگو با خبرنگار سینماپرس درباره برداشته شدن دو فیلم «خصوصی» و «گشت ارشاد» از پرده سینماهای شهرداری تهران عنوان کرد: این دو فیلم بنا به مصلحت جامعه و اقشار مختلف جامعه صورت گرفت و اگر شکایتی به طور رسمی دریافت کنیم و دادگاه صنفی رأی علیه ما صادر کند با کمال میل خسارت وارده را به شاکیان پرداخت خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: برداشته شدن دو فیلم مذکور از سوی سینماهای شهرداری تهران و همچنین حوزه هنری خودسرانه نبوده و ما این کار را بنا به جو ملتهب موجود در جامعه انجام دادیم.

منبتی ادامه داد: به همین دلیل و علی رغم این که تبلیغاتی محیطی برای فیلم «نارنجی‌پوش» صورت نگرفته و کپی‌های این فیلم نیز آماده نیست، پنج کپی برای این فیلم آماده شده، که در سینماهای شهرداری این کپی‌ها را به نمایش خواهیم گذاشت.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها