صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

مجیدی بعد از اکران «محمد (ص)» در مونترال چه گفت؟

«مجید مجیدی» کارگردان فیلم «محمد رسول‌الله(ص)» در اولین نشست رسانه‌ای پس از اکران بین‌المللی جدیدترین ساخته‌اش شرکت کرد.

فیلم «محمد رسول‌الله» روز گذشته در افتتاحیه جشنواره فیلم مونترال به نمایش درآمد.

مجید مجیدی امروز (جمعه) در نشستی که با اصحاب رسانه داشت، درباره اقدامات تروریستی در عراق، سوریه و دیگر کشورها که نام اسلام را خدشه‌دار کرده‌اند، گفت: متاسفانه در این برهه تصویر اسلام به عنوان دینی متعصب، افراطی و خشن نشان داده شده که چنین چیزی صحت ندارد. این اقدامات وحشیانه توسط گروه‌های تروریستی با نام اسلام انجام می‌شود، در حالی که اصلا ربطی به دین اسلام ندارد.

او سپس با اشاره به تخریب میراث فرهنگی و قتل و غارت‌ها در عراق و سوریه، ادامه داد: اسلام دین صلح، دوستی و عشق است و من تلاش کردم این را در فیلمم نمایش دهم. حضرت محمد (ص) که بیش از 1400 سال پیش در عربستان سعودی به نبوت رسید، چیزی بیش از آموزش مرسوم شترسواری در صحرا و تپه‌های شنی ارائه کرد.

 

                           
 

او در نشست خبری پس از اکران فیلمش در حضور داوران، منتقدان و روزنامه‌نگاران مستقر در جشنواره مونترال گفت: این فیلم دوران کودکی پیامبر از تولد تا سن 13 سالگی را نمایش می‌دهد و نتیجه تحقیقات طولانی انجام‌شده توسط تاریخ‌دانان سنی و شیعه در این راه است. چهار سال از هفت سال ساخت این فیلم در تحقیق گذشته، تا این‌که بتواند تصویری دقیق و درست از پیامبر را نشان دهد.

به گزارش تریبیون، مجیدی که نمایش فیلمش توانست مخاطبان اولیه خود را راضی کند در ادامه افزود: آخرین فیلمی که درباره پیامبر اسلام ساخته شده، مربوط به 40 سال پیش است در حالی که درباره مسیح حدودا 200 فیلم و 100 فیلم به شکل مستقیم و غیرمستقیم درباره حضرت موسی ساخته شده و حتی 42 فیلم هم در مورد بودا تولید شده است.

کارگردان 56 ساله «محمد رسول‌الله(ص)» همچنین اظهار کرد: این فیلم معرفی بسیار درستی از پیامبر و دین اسلام است. در غرب هر آنچه مردم شنیده‌اند از خشونت در اسلام و تعصب‌گرایی است که از آن برای تفسیر غلط از باور اسلام استفاده می‌شود و این اقدام غلط بوده و از دین واقعی فاصله دارد. ما وظیفه خود می‌دانستیم که تصویر صحیحی از اسلام و پیامبر نمایش دهیم.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها