صفحه اصلی پیگیری خرید جدول فروش فیلمها تفریحی هنر و تجربه تئاتر کمدی تئاتر کودک بازارچه برنامه آینده سینما تخفیف تماس با ما

سانس‌های فوق‌العاده برای «محمد رسول‌الله (ص)» در مونترال

مایش فیلم «محمد رسول‌الله (ص)» در جشنواره فیلم مونترال به سانس فوق‌العاده کشیده شد.

محمد رسول الله

محمدرضا صابری مدیرعامل شرکت «نورتابان» که در این جشنواره به سر می‌برد  گفت: به دنبال استقبال کم نظیر مخاطبان از فیلم «محمد رسول‌الله (ص)» در جشنواره مونترال و درخواست دبیر جشنواره دو سانس اضافه برای این فیلم در نظر گرفته شد که قرار است امروز و فردا به نمایش دربیاید.

وی ادامه داد: در کمتر از دو ساعت بلیت‌های این دو سانس به فروش رفت و حتی با نایاب شدن بلیت سانس‌های فوق‌العاده «محمد رسول‌الله (ص)»، در بازار سیاه بلیت‌های این فیلم تا 150 دلار به فروش رسید.

فیلم «محمد رسول‌الله (ص)» به کارگردانی مجید مجیدی که در سینماهای ایران نیز در حال اکران است روز گذشته در تهران 110 میلیون تومان و در شهرستان‌ها 80 میلیون تومان فروش داشته است.

«ابراهیم عبدالمجید» نویسنده سرشناس مصری هم به تازگی حمایت خود را از فیلم «محمد (ص)» جدیدترین ساخته «مجید مجیدی» اعلام کرد.

او در سخنانی مطرح کرد: این یک اثر ارزشمند است که اسلام را در غرب ترویج می‌دهد.

این نویسنده که مخالفت برخی از روحانیون مصری با این فیلم و ممنوع شدن آن از سوی آن‌ها را رد کرد، در این‌باره گفت: این فیلم توهین به همه نیست. بلکه گامی مثبت در جهت گسترش اسلام است. من نمی‌فهمم «الازهر» چرا با این فیلم مخالف است.

 مخالفان مصری نمایش فیلم مجیدی گفته‌اند که به تصویر کشیدن پیامبر اکرم (ص) در اسلام حرام است. این در حالی است که مجیدی بارها تاکید کرده که در فیلمش تصویری از چهره حضرت محمد (ص) را نشان نداده است.

او در نشست خبری پس از اکران فیلمش در حضور داوران، منتقدان و روزنامه‌نگاران مستقر در جشنواره مونترال گفت: این فیلم دوران کودکی پیامبر از تولد تا سن 13 سالگی را نمایش می‌دهد و نتیجه تحقیقات طولانی انجام‌شده توسط تاریخ‌دانان سنی و شیعه در این راه است. چهار سال از هفت سال ساخت این فیلم در تحقیق گذشته، تا این‌که بتواند تصویری دقیق و درست از پیامبر را نشان دهد.

دیدگاه‌ها

شماهم دیدگاه خود را بنویسید. بعد از تایید سینماتیکت منتشر می‌شود.

آخرین دیدگاه‌ها